Ranking najlepszych gier z kupą

Zawsze zastanawiało mnie, co też dzieci widzą w grach o kupie, czy chodzi tutaj o trening czystości, nawyki higieniczne, a może temat tabu i intymność związaną z wypróżnianiem się. W każdym bądź razie małych graczy ciągnie do tego brudnego tematu, tytuły mogą jednak okazać się całkiem edukacyjne i nauczą dzieci odpowiedzialności – nie tylko za swoje zdrowie, ale także zwierzątek będących pod naszą opieką. Ranking gier o kupie – brzmi bezpośrednio i odważnie, ale tak to się przedstawia…

Kto to zrobił?” – genialna mała gra karciana typu memory, która opowiada o sprzątaniu po swoich zwierzątkach. Przekładamy pracę jak długo tylko się da – argumentujemy wtedy, że zanieczyszcza cudzy podopieczny. W przypadku pomyłki, kiedy potencjalna ofiara została wybroniona – no trudno, nie udało się uniknąć kary za niedopilnowanie, należy wyczyścić i żeton odchodów jest nasz! Obwinianie innych jest szalenie zabawne, rozgrywka natomiast to znakomity trening zapamiętywania.

Captain Wonder Cape” lub prościej „Kapitan WC” to superbohater prosto z kibelka! Wśród komponentów znajdziemy miniaturki odchodów oraz papier toaletowy, zatem łatwo o tani zamiennik kiedy się zużyje. Wcielamy się w herosa czystości, który walcząc z wszelkim brudem upaprze (no, chociaż przedrze) swoją pelerynkę – ta rozwija się prosto z rolki. Dzieci bardzo przeżywają chwilę przerwania (sraj)taśmy oblewanej na szczęście czystą wodą z pipetki. Oryginalne podejście do higieny i super-mocy.

Pupile podziemi” – najbardziej rozbudowana z tutejszych pozycji, klasyczny już produkt w dorobku słynnego projektanta. Tym razem prowadzimy schronisko i hodowlę dla zwierzaków-potworów. Czuwamy, aby wykluły się zdrowe z jajka, karmimy i sprzątamy klatki-zagrody, ostatecznie rywalizujemy o względy klienta na wybiegu, a nasz pupilek-monster paraduje niczym gwiazda na scenie. Do zapamiętania tematyka i rozwiązania jak unikatowe komponenty-jajka, plansze indywidualne graczy z podnoszonymi wyjściami. Zwraca należytą uwagę na tresurę zwierząt.

Gas Out”, czyli po naszemu „Pierdzioszek” to zabawna gra zręcznościowa. Obecne w covid-owych czasach nauczyciele mówią, że w klasie lepiej pierdnąć niż kaszlnąć – nawet jak się zakrztusisz, bo jeszcze cię oskarżą o koronawirusa i od razu wyślą na test. Gra o puszczaniu wiatrów lub jak w oryginale – puszczaniu gazów. Karty wyznaczają nam ile razy naciśniemy gazowy obłoczek, a ten pompuje się i w końcu musi wybuchnąć, a to zawsze ulga i zabawny moment. Przypomina nam film z Louisem de Funèsem „Kapuśniaczek”, to były złote czasy komedii!

Flushin’ Frenzy” lub w tłumaczeniu „Kupa śmiechu” – najbardziej niesmaczny komponent w postaci twardego kupska – żenująca tematyka i całkiem realistyczny knut! Już hasło reklamowe mówi nam jak obrzydliwie śmieszna będzie to gra – „zanurz się w sedesie, a potem chwyć latający kawałek kupy”. No to tłoczek w dłoń i udrażniamy – po prostu „wściekły szał”, zamaszyste ruchy i praktyczne przygotowanie do zawodu „babci klozetowej”!

Toilet Trouble” lub też „Szalona spłuczka” – jeśli wolicie mniej wstrząsające gry, to zamiast wyskakującego g… możecie zostać opryskani wodą toaletową. Fontanna w dzisiejszym guście…

Don’t step in it!”, czyli „Nie wdepnij w to!” – prowadzeni na oślep unikamy śmierdzących min podczas spaceru. Gra dla wszystkich, którzy nie wiedzą jak to jest kiedy wychodzisz z pieskiem po zimie, aby się załatwił, śniegi topnieją i wyłaniają się…, wtedy jesteś ostrożny jak ten saper! Czy wam również przestrzeń gry przypomina matę do minigolfa?

D*pa Biskupa” – produkcje z komunikacją alternatywną, ale także rozmaitymi wyliczankami i reakcją na hasło-komendę wzbudzają u dzieci żywe emocje. Nam kojarzą się z pierwszymi grami towarzyskimi dla najmłodszych na szybkość reakcji w rodzaju „pomidor” czy „baba jaga patrzy”. Tematyka tej pozycji pomimo kontrowersyjnego tytułu uczy kultury, chociażby grzecznego przywitania drugiej osoby, ale są oczywiście również wesołe gesty. Komiczne ilustracje wzbudzają sensację! Tutaj przede wszystkim z racji nazwy.

Jedno jest pewne – wstrzymywanie nie jest zdrowe! I trzeba mieć dystans do zwykłych-ludzkich spraw! Na tron nawet król chodzi piechotą, to też oaza spokoju i rodzaj domowej czytelni! Prostacki humor jest ok., tak samo jak sprośne żarty, pomimo że niepoprawne…

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Feuerland Spiele, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!