Najlepsze gry na Dzień Ojca

Dzisiaj to szczególna data – 23 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Ojca! Wybrałem dla was najciekawsze propozycje dla Taty, po które sam chętnie sięgam będąc rodzicem i mężem. Propozycje są raczej męskie, chociaż niekoniecznie, nie bądźmy stereotypowi, zaściankowi i nie szufladkujmy. Są to tytuły, które u mnie w domu wyciągam na stół najczęściej ja, małżonka i córka proponują je rzadziej, ostatecznie zabawa jest udana i nikt nie narzeka, ponieważ to przeboje. Najlepsze gry na Dzień Ojca lub bardziej swojsko i pogodnie – mniej formalnie, najlepsze gry na Dzień Taty.

Samuraj” – prawdziwie męska gra, która kojarzy nam się ze sztuką prowadzenia wojny, a także odnosi się do fascynującej kultury Japonii i burzliwej historii archipelagu. Sceneria i wojacy są niesamowici, gra niespecjalnie długa, zatem nawet zapracowany Tato znajdzie chwilę czasu na mały konflikt zbrojny.

Tygrys i Eufrat” – pozycja uznawana za najlepszą w karierze grę stworzoną przez Dr Knizia. Cudownie wykonane komponenty, logiczne reguły gry i ogrom kombinacji z rozstawieniem na planszy, a także odrobina przypadku w doborze kafli, zatem każdy pojedynek to pewne zaskoczenie i niespodzianka. Oczywiście tło historyczne i nawiązanie do bogatej w symbolikę kultury regionu.

Las Vegas” – propozycja zupełnie różna od powyższych, ponieważ to hazard, zarządzanie ryzykiem, emocje jak w „domach gry”, a jednocześnie matematyka za sceną, ponieważ zastanawiamy się nad prawdopodobieństwem naszej wygranej.

Ryzyk Fizyk Edycja Deluxe” – dla głodnych wiedzy i ciekawostek, nie obawiających się gier quizowych, ale mających ochotę na rozgrywkę imprezową. Gra po rozłożeniu przypomina nam obstawianie zakładów w kasynie, zarządzanie stosami monet, brakuje chyba tylko kręcącej się tarczy ruletki.

Torres” – dla dojrzałych architektów i miłośników planowania ruchów na planszy, zajmowania pozycji, okupowania terenu i emocjonującej rywalizacji. Powstało kilka gier na niej wzorowanych, naszym zdaniem ta ciągle pozostaje w czołówce najlepszych i należy ją posiadać w kolekcji.

Nieustraszeni Normandia” – jeśli uwielbiacie film „Szeregowiec Ryan” i opowieści o II wojnie światowej, chociażby Bogusława Wołoszańskiego, a także technicznie – budowanie talii i zarządzanie ręką gracza to jest to tytuł w waszych szeregach.

FITS” – wydaje się, że to prosta gra bazująca na „Tetris”, ale musicie się natrudzić, żeby wygrać, ponieważ niektóre elementy będziecie zmuszeni odrzucić, czasem też zrezygnować z początkowych ambitnych planów. Nas ta gra często uczy pokory.

Onitama” – dla fanów gier wojennych i logicznych, planowania akcji na dłuższy czas naprzód, a także leżakowanych trunków, ponieważ chyba już zawsze z racji zapakowania kojarzy nam się z domową piwniczką na wino czy też whisky. Elegancki upominek.

Scrabble” – dla wszystkich Tatusiów, amatorów rozwiązywania krzyżówek. Trening umysłu należy docenić niezależnie od wieku, podobnie jak wpływ tej gry na rozwój bazy językowej – podstawy słownikowej. Odtrutka na spłycanie mowy oraz wszelkie zapożyczenia – amerykanizację, a dla młodszych to również powtórka z zasad ortografii.

Smart Domino” – dla mających nostalgię do domino, ale żeby nie było za łatwo, to z łamigłówką! Z zestawu prostopadłościanów odtwarzamy wzory z kart. Można bawić się w mieszanych składach, różnych doświadczeniem i rozegraniem, ponieważ poziom trudności zadań łatwo dostosować do własnych potrzeb.

Trexo” – pozwala na nowo docenić i odkryć „Kółko i krzyżyk”, ponieważ linie tworzymy przestrzennie, piętrowo. Stara gra nabiera zupełnie nowych, atrakcyjnych, lepszych od pierwowzoru – kształtów, dynamiki, rozrywki.

Niepodległa” – dla Ojców-Patriotów, dbających o kultywowanie tradycji i krzewiących idee narodowościowe, bo czasem wydawać się może, że zapominamy o Polsce na rzecz Unii Europejskiej. Warto pamiętać i trzymać w sercu: Bóg, Honor, Ojczyzna. Dopiero potem cała reszta z tolerancją, równouprawnieniem, partnerstwem i silnym frontem koalicjantów. Dzisiaj mecz, grają Biało-Czerwoni i kibicujemy!

Ubongo 3D” – jeśli czujecie miętę do układanek, najlepiej puzzli w 3D to sięgnijcie i bawcie się w najlepszą edycję tej serii gier od Grzegorza Rejchtana.

Splendor” – dla Panów dbających o domowe finanse i lubiących zarządzać, pomnażać rodowy majątek, inwestować swoje złote monety w surowce, mądrze planować budżet rodziny. Wysokiej jakości krążki, dobry mechanizm ich zastępowania przez nabyte karty.

Azul” – dla Tatusiów ceniących sobie pracę rąk własnych oraz majsterkowanie, dla fachowców-rzemieślników, ekspertów od remontów domu i jednocześnie kochających perfekcję wykonania, ponieważ temu kamieniu nie sposób się oprzeć. Całkiem mocno w klimacie arabskim, co również ma znaczenie.

Zamek Smoków” – podobna do powyższej, tylko formą rodem z Azji! Niektórzy mówią, że to odświeżony „Mahjong”, natomiast bierze jedynie symbolikę i elementy, technicznie to zupełnie inna gra.

Blitzkrieg World War Two in 20 Minutes” – w ekspresowym tempie możemy rozegrać kampanie na wielu frontach, a młodszych zaprosić do rywalizacji z Godzillą w armii japońskiej wraz z rozszerzeniem „Nippon”.

Sonar” – dawniej malowaliśmy w zeszytach w kratkę i rozgrywaliśmy pojedynki w „Statki” („Okręty”), tym razem w nowej odsłonie, rozbudowane, dla całej rodziny, żeby pamiętać, że Kapitan jest tylko jeden, ale głową kręci…

Szachy” – „królewskiej gry” nikomu nie trzeba reklamować, w wielu szkołach uczniowie wybierają dodatkowe zajęcia przy planszy tylko dlatego, żeby konkurować na szachownicy. Wierzę, że popularność serialu „Gambit królowej” będzie renesansem tej gry i fani rynkowych nowinek także rozstawią figury.

Matka jest tylko jedna, ale na szczęście nie samotna. Wszystkiego najlepszego dla Taty. Dzieci pamiętajcie także o Dniu Ojca!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Feuerland Spiele, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muduko, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!