Najlepsze gry o tematyce urlopowej, w klimacie letniego wypoczynku

Od kilku dni dzieci mają upragnione wakacje! Jeszcze tylko dyżury, konferencje dla nauczycieli, ewentualne sprzątanie szafki i kadra pedagogiczna również ma wolne. To znakomita okazja, żeby opublikować zestawienie gier o tematyce wakacyjnej, przypominających nam o realizacji urlopu i potrzebie odpoczynku od pracy. Nas pokazane dzisiaj propozycje zachęcają do wyjazdów, do ucieczki od cywilizacji w naturę, ale także do zwiedzania zdobyczy postępu i rozwoju – nie tylko zabytków. Nie są to raczej podręczne pudełka, ale produkty okazałych gabarytów i o tym pamiętajmy, ponieważ nie zmieścimy ich w plecaku czy kieszeni spodni.

Jeśli zależy wam na kompaktowym opakowaniu to zajrzyjcie do tekstu „Ranking gier małych rozmiarów” – tutaj niebawem aktualizacja, ponieważ mijają dwa lata od odsłony i pojawiły się nowe przeboje. Dla kochających objazdówki i nie mogących nigdzie zagrzać miejsca na dłużej do sprawdzenia „Ranking gier o podróżowaniu” oraz „Ranking gier wyścigowych”.

Oto rekomendowane przez nas najlepsze gry o tematyce urlopowej, w klimacie letniego wypoczynku. 

Niagara” – cudowny i oryginalny pomysł na oprawę gry, jedyny taki wodospad jak prawdziwy, stworzony z opakowania oraz planszy! Nas zachęca, aby przesiąść się na kajak i wiosłować w siną dal, gdzie nurt poniesie, ewentualnie aż mięśnie zapieką.

Łąka” – ta gra idealnie pasuje do wakacji spędzonych pod namiotem! Camping i biwak budzą w nas potrzebę bycia uczestnikiem i obserwatorem, a także badaczem dzikiej przyrody. Kojarzą nam się z piknikiem i rozpalaniem ogniska, wędrówkami po parkach narodowych, ale również swojsko i domowo – po prostu z wyjazdem na wieś do dziadków, nawet z wyjściem do ogródka działkowego na szybkiego grilla.

On Tour” – podróżujemy wraz z zespołem po kolejnych stanach USA, jeśli przemilczeć muzyczne znaczenie trasy oraz koncertowanie, to gra mocno przypomina nam o wyjazdach w rodzaju „work & travel”, czyli najpierw uczymy się samodzielności i zarabiamy, a potem wydajemy na rozrywkę i przyjemności.

Na skrzydłach” – dla wszystkich „ptako-lubnych”, dla amatorów obserwacji powietrznych i ornitologów z zamiłowania, ale także poszukiwaczy dzikiej zwierzyny gdzieś w ostępach leśnych czy też na mokradłach, bagnach. Zachęca do „udanych łowów” i klasyfikacji tego, co udało nam się odkryć.

Santorini” – dla globtroterów-historyków latających na wyspy, które są ostatnimi czasy często wybieranymi kierunkami. Fani malowniczej scenerii oraz architektury będą rozkoszować się bogatą formą tej gry.

Laguna” – znowu coś super dla poszukiwaczy wyspiarskich klimatów, tutaj w typie spokojnej laguny „Vaiana Skarb oceanu”, chociaż rywalizacja o nowe tereny i domki pod strzechą jest zawzięta, bo najpierw trzeba się rozbić na wybrzeżu, a potem walczyć o miejsce. Przebojowa gra logiczna z kolekcjonowaniem zestawów.

Robinson Crusoe” – taki urlop to raczej survival i bój o przetrwanie, natomiast to ciągle najlepsza gra ze scenariuszami i zmaganiem się z przeciwnościami losu. Uczy współpracy i jest przestrogą dla dzieci przed nieostrożną aktywnością podczas wakacji – tutaj ryzyko nie opłaci się, preferujemy więc odpowiedzialne i planowe działania!

Wodny szlak” – przypomina nam o flisakach i powolnym spływie tratwą, kiedy kontemplujemy, świat pozostawiony w tyle, nas skłania do rozważań o góralach i generalnie o ludowości oraz o folklorze, którego na co dzień zaczyna brakować w wielkim mieście.

Istanbul”, „Pięć plemion”, „Marco Polo II” – wyciągnąć takie gry gdzieś na ryneczku czy też w parku na trawie, kiedy przed momentem wróciliśmy z targowania się na arabskim suku, ewentualnie też w knajpce przy stoliku z sziszą – idealnie dobrana pora i miejsce do zabawy w handel. Atmosfera niepowtarzalna!

Europa Wsiąść do pociągu” – fantastyczny wybór dla preferujących podróżowanie transportem publicznym, po prostu kupujemy bilet i zapominamy o potencjalnych problemach z awarią samochodu czy ubezpieczeniem od kolizji, kradzieży. Zapominamy o wiecznie spóźnionych kierowcach spychających nas z pasa i drzemiemy w wagonie, który przyjemnie buja nas do snu.

Dinner in Paris” – dla cieszących się z siedzenia pod parasolami w kawiarenkach, delektujących się kawą i lodami, ceniących sobie spotkania towarzyskie. Wcielamy się w restauratorów, rozkładających swoje ogródki w przypuszczalnie najpiękniejszej z europejskich stolic. Zapamiętujemy znakomicie wycięte miniaturki kamienic.

Rurka wodna” – dla spragnionych parków wodnych, wesołych miasteczek, szaleństwa szybkości i dynamiki spadania w korytku, kiedy wykręca nas we wszystkie strony i przez moment serce chce wyskoczyć z piersi.

Kaczki Plaża w kartach”, „Zaginione miasta” – gry numeryczne o odrobinę odmiennej mechanice i różnym klimacie zabawy. Pierwsza, żeby ją wyciągnąć na ręczniku nad brzegiem morza, kiedy chowamy się pod parasolem przed upalnym słońcem, druga nastraja pozytywnie przed wyruszeniem na wyprawę, zanim jeszcze wykupimy wycieczkę fakultatywną.

Pictures” – coś innego od standardowych gier dedukcyjnych z identyfikacją ilustracji, ponieważ odkrywamy zupełnie nowe techniki naprowadzania na obraz. Widoczki na kartach przypominają nam o rozmaitych formach spędzania czasu wolnego i kadrowania fotografii. Uczy, żeby zwracać uwagę na detale i docenić piękno ulotnej chwili.

Boso przez świat” – dla fanów prozy oraz poczucia humoru Wojtka Cejrowskiego! Tutaj podróżujemy palcem po mapie, ale ciekawostek jest dużo, z kolei mazanie po planszy przypomina nam o konieczności realizacji wakacyjnego marzenia, carpe diem!

Sawanna”, „New York Zoo” – pierwsza bajecznie kolorowa, druga z sympatycznymi figurkami zwierzątek, trafny pomysł kiedy zaraz wychodzicie do ogrodu zoologicznego lub marzycie o egzotycznym safari, a z powodu pandemii zamknięto kolejne połączenia lotnicze.

Mountain Goats” – solidny wybór dla zapalonych alpinistów, ponieważ pojawiają się świetne miniaturki górskich kozic, walka o wejście na szczyt, dodatkowo – akurat ta gra jest mała i wygodnie zmieści się w plecaku!

Lato z komarami” – o znakomitych grach numerycznych w zestawieniu już było, ta jest jedną z najbardziej nagradzanych w ostatnim roku. Nie piszemy o niej więcej, ponieważ już niebawem pokażemy jako „L.A.M.A” – połączenie 3w1, kilku edycji z sympatyczną lamą na wieczku. 

Pamiętając o odpowiedzialności za zdrowie, życzymy udanych wojaży i przyjemnych wspomnień z wakacji.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Feuerland Spiele, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muduko, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!