Ranking najlepszych gier studenckich

O grach na imprezę już kiedyś wspominaliśmy, natomiast były to tytuły w sam raz na urodziny dziecka w lokalu. Dzisiaj pozycje nieco bardziej kontrowersyjnie, mniej ugrzecznione – powiedzmy na domówkę u nastolatków, a w przypadku gier z trunkami dla dorosłych odbiorców. Rodzaj spotkania, kiedy otwieramy puszki lub butelkę, zamawiamy pizzę, niecenzuralnie komentujemy mecz piłki nożnej lub innej ulubionej dyscypliny sportowej.

Dylemat wagonika” – rozpoczynamy grubo! Ta gra już jako „Trial by Trolley” wzbudzała silne emocje. Rozważania moralne i krwawa jatka na szynach, ponieważ musimy zdecydować się, na którą stronę przesunąć zwrotnicę, przed kim nie zdąży się zatrzymać rozpędzony tramwaj. Ilustracje na wesoło, czarny humor.

Tryb Domówki Wyborowa” – o „suchym pysku” tym razem się nie spotykamy, zatem gra z markową wódką, której opakowanie tworzy planszę. Najlepszy alkohol na imprezę geeków, ponieważ nigdy nie zapominasz samej gry.

Blok Ekipa na melanżu” – skoro pijemy, to ktoś nadaje rytm, kontroluje tempo, żeby nie przedobrzyć. Ta gra karciana wyglądająca jak pudełko papierosów z pewnością zdopinguje was do działania, ostatecznie: „człowiek nie wielbłąd…”

Blockbuster” – miłośnicy kina będą mile zaskoczeni kiedy wyciągacie kasetę VHS, która okazuje się być zakamuflowaną grą planszową na identyfikację filmów. Polecam ten produkt nie tylko ze względu na design.

Założysz się” – skoro ekipa to się popisujemy – obecnie nazywają to „challenge”, szczególnie chłopaki prężą muskuły i pieją jak te koguty. Potrzebujecie pozycji ze śmiesznymi konkurencjami na rozmaite wyczyny i zakładaniem się o sukces bądź obstawianiem porażki – dobrze trafiliście!

Die Fiesen 7” – gangsterski klimat w typie „Ojca Chrzestnego” w rewelacyjnej grze z wyliczanką oraz oraz na szybkość reakcji – rozmaite komendy. Zachęca do wzmożonej koncentracji, rozwija refleks, potęguje mafijną atmosferę ferajny rżnącej w karty.

Kim jest Janusz” – gra w rodzaju kalambury z dmuchanym chłopem! Tego jeszcze nie było, pan-lala jest na tyle śmieszny, że można go usadzić jako kolejnego uczestnika rozgrywki, tak dla picu, żeby robił za ozdobę. Gra na poziomie, żadne członki nie sterczą i odzienie na piłkarza.

Dany” – gra w rodzaju „Dixit Odyseja”, natomiast tutaj podejmujemy tematykę zwielokrotnienia jaźni i podszywania się pod kolejne osobowości. Ilustracje przypominają szkice węglem, w tle włączony „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Lśnienie” lub „Psychoza” i efekt gwarantowany.

ego” – skoro gry party z psychologią w tle, to nie mogło zabraknąć tej kultowej pozycji! Kiedy bez udziału dzieci, to tylko z pierwszą odsłoną – zdziwicie się, co sądzą o was koledzy i koleżanki, ale pamiętajmy, że bierzemy to na klatę, traktujemy na luzaka oraz z dystansem do siebie i świata.

Morda” – gra na ripostę, żeby kogoś zastopować, odpyskować i zgasić, na śmieszno i nie chamsko, chociaż czasem dosadnie i bezpośrednio. Uciszanie się i pyskówka zawsze są wciągające, ponieważ uczą argumentacji i dopasowania formy komentarza do poziomu rozmówcy.

Gorilla marketing” – co by się stało, gdyby władzę nad reklamą przejęły małpy! Wcielamy się w takich właśnie futrzanych marketingowców i wymyślamy krzykliwe hasełka do bardzo niecodziennych i złośliwych kategorii. Czekam na polską wersję tej a-poprawnej gry, najlepiej z wycieczkami w stronę wydarzeń politycznych i rządzących.

Muffin Time” – gra ze stawianiem pułapek na innych graczy, sidła aktywują się w momencie określonej reakcji konkurenta, akcje z kart są zabawne, występują również działania odwetowe. Jajcarska produkcja, super atmosfera!

Swinging Jivecat Voodoo Lounge” – pozostała w pamięci z powodu imprezowej tematyki i świetnych kieliszków do martini jako komponentów gry – stąd ten wybór! Rozgrywka momentami jednak problematyczna, nie na lekką głowę. Dla gadżetu jednak warto spróbować!

P for pizza” – tutaj liczy się kształt kart, z których układamy trójkącik pizzy. W trakcie zabawy wymieniany słowa w ramach danej kategorii, zatem tryb gry popularny, ważny jest jednak innowacyjny pomysł na wykonanie!

No swap no pay” – dzielenie pirackich łupów, grzebanie w cudzych sakiewkach, wymienianie się mieszkami. Śliczna jakość komponentów, zasady rozgrywki proste i angażujące, rzecz wyśmienita na imprezę z blefowaniem, przypomina nam gry hazardowe i jest naprawdę fajna.

Las Vegas” – teraz już typowy hazard i gra o grubą forsę, emocje jak w „domach gry” związane z zarządzaniem ryzykiem, jednocześnie to zastosowanie matematyki w kasynie, ponieważ zastanawiamy się nad prawdopodobieństwem naszej wygranej.

D*pa Biskupa” – żeby wzbudzić sensację i mały skandalik, pochwalić się rysunkami Andrzeja Mleczki, ale też pośmiać z ideałów cnoty, pobożności na pokaz. Nam zawsze przypomina to wczesnoporonne wyprawy na mszę wybranych sąsiadów, kiedy śpiące dzieci ociągają się na tyłach, a ubrany w garnitur lider rodziny narzuca żwawe tempo marszu.

Jeśli imprezujecie w mieszanym gronie i nie jest to typowa męska popijawa w celu odreagowania stresu w związku, znaczy się obgadywania naszych bab, to polecamy przejrzeć tekst „Ranking gier wydawnictwa MDR” oraz listę „Najlepsze gry na walentynki”. Na każdą (nie)dojrzałą imprezę nadają się również wszelkie gry w edycji „bez cenzury”.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Feuerland Spiele, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!