Recenzja gry rozmawiaj.My Intymnie

Karty dla par od wydawcy dzielimy na edycję oryginalną i edycję seksualną, dzisiaj ta bardziej intymna, z adnotacją na opakowaniu od 16 lat. U mnie na filmach proponuję od pełnoletności (chociaż nie ograniczam dostępu), pomimo braku ilustracji z nagością, ponieważ bezpieczniej i wygodniej jest rozmawiać o sprawach łóżkowych z osobami dojrzałymi i odpowiedzialnymi, z czym w okresie burzy hormonów i młodzieńczego buntu różnie bywa, niech zatem zadecydują rodzice, pod których opieką pozostają nastolatkowie. Zapraszam do recenzji produktu wieńczącego serię karcianych gier konwersacyjnych mających na celu wzmacnianie relacji, w tym przypadku tej najbardziej osobistej.

rozmawiaj.My Intymnie” to gra dla pary, według wskazań na opakowaniu od 16 lat, generalnie zależnie od indywidualnych predyspozycji, cech charakteru, gotowości uczestników. Karty dzielimy na dotyczące relacji seksualnej – wszystkie, wybrane z nich to preferencje seksualne, czyli pytania „pikantne”. Inne pozycje wydawcy prezentowane na blogu: „rozmawiaj.My Rodzina Pytania”, „rozmawiaj.My Rodzina Zadania”, „rozmawiaj.My Przyjaciele”, „rozmawiaj.My Związki” – ta ostatnia gra jest dopełnieniem dla dzisiaj opisywanej, silniej skupia się na emocjach. Podobne gry: „Zakochanie”, „Swing”.

Czy jest to gra łóżkowa, gra erotyczna, a może gra seksualna? Z każdej z wymienionych czerpie tematykę, ale jest to nadal produkt do rozmawiania, nie wcielania w życie aktów seksualnych, doświadczenie fizyczne nie należy do przebiegu rozgrywki. Tutaj interesuje nas przede wszystkim otwarty dialog dotyczący tematu tabu, otwarcia się na sferę intymną, krępującą również bliskie sobie osoby, ponieważ niełatwo opowiada się o tajemnicach, sekretach, cielesności, sprawach bardzo wrażliwych – także o wyobrażeniach i fantazjach, które mogą pozostać jedynie w myślach, ponieważ obawiamy się ich realizacji lub po prostu nie mamy takiej potrzeby. Celem jest poprawa komunikacji, zwiększenie bliskości, rozwinięcie czy też kontynuacja pozostaje poza zasadniczą zabawą, ponieważ może to być tylko gra pozorów.

Podczas otwarcia opakowania zwracamy uwagę na ładne wykończenie szkatułki – pudełko zamykane na magnes, materiał imitujący skórzane obicie, liścik z podziękowaniem za zakup – jest to nabytek elegancki, gustowny, wykonany na wysokim poziomie. Barwy czerni i czerwieni znakomicie razem wyglądają. Karty posiadają zaokrąglone narożniki, chociaż w przypadku osoby dorosłej ma to mniejsze znaczenie. Odrobinę infantylne wydaje się stwierdzenie w instrukcji o położeniu kart na kupce, oczywiście redaktor ma na myśli ułożenie talii w stos.

Karty bez oznaczenia to pytania z serii „ogólne” (chociaż też związane z pożyciem w związku partnerskim, małżeńskie), z symbolem serduszka to karty wskazujące na wybory seksualne oraz upodobania, karty z ikoną puzzla to zadania realizowane w parze. Wyzwania praktyczne dla pary to nie erotyka, żeby nie mylić charakteru produktu i nie pomyśleć, że od razu wskakujemy do łóżka – czekają nas bardziej ambitne działania, jak przygotowanie wyznania miłosnego, stworzenie własnego scenariusza do filmu erotycznego, uzupełnienie listy niebanalnych pozycji seksualnych, itp. Na talię składa się 50 kart, z podziałem na 90 pytań i 5 zadań.

Podczas rozgrywki odkrywamy kartę z wierzchu stosu, odpowiadamy na pytanie (podział na dwie serie), nieobligatoryjnie odpowiedzi udziela również losujący, który czyta treść karty. Karty z zadaniem należy opracować w duecie. Karty funkcyjne to koła ratunkowe – „stop” polega na odrzuceniu karty, „czas” to odłożenie pytania na potem – odpowiadamy kończąc bieżącą partię.

rozmawiaj.My Intymnie” ma sprawić, że związek będzie głębszy, bardziej świadomy. W przeciwieństwie do „rozmawiaj.My Związki”, która odnosiła się do sfery psychicznej, tutaj więcej debatujemy nad fizycznym aspektem miłości. Polecam, ale tylko w parze – nam na myśli zarówno stały związek, jak i zestaw rozszerzony, czyli dwa produkty zakupione w komplecie. Wydaje się, że to pozycja użyteczna także w pracy psychologa, seksuologa. Pamiętam, będąc kiedyś słuchaczem studiów z seksuologii, jak wykładowca skarżył się, że w Polsce o seksie rozmawia się albo infantylnie, albo wulgarnie – do rozważenia i osobistej refleksji czytelnika. 

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ROZMAWIAJ.MY

Film: „rozmawiaj.My Intymnie” – unboxing

Film: „rozmawiaj.My Intymnie” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Albi, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Feuerland Spiele, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hetman Pracownia, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muduko, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Pink Frog, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, rozmawiaj.My, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, V Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!