Najlepsze gry o parkach i ogrodnictwie

Uprawa własnego ogródka to nie tylko zamiłowanie związane z relaksem na świeżym powietrzu i spędzaniem wolnego czasu wśród natury, ale również mądre gospodarowanie własnym zasobem kapitałowym jakim niewątpliwie jest inwestycja w ziemię. Dzisiaj ranking najlepszych gier związanych z ogrodnictwem, w zestawieniu pojawią się również pozycje ukazujące tworzenie parku. Podobne listy możecie znaleźć pod hasłem „gardening”, co oznacza sztukę lub praktykę uprawy i zarządzania ogrodem, działalność pielęgnacyjną związaną z przygotowaniem i wykorzystaniem gruntów oraz ich doglądaniem, także jako forma rozrywki. Oto najlepsze gry planszowe ukazujące pracę w ogrodzie, parku, sadzie, działce, czy chociażby warzywniku. Praktycznie każda z pozycji otrzymała rozmaite nagrody lub wyróżnienia w formie nominacji, rekomendacji, udziału w plebiscycie na najlepszą grę – są to tytuły uhonorowane i wartościowe. Po kliknięciu w nazwę zostaniecie przeniesieni do recenzji tekstowej i filmów.

Takenoko” – tworzymy piękny ogród będący wybiegiem i paśnikiem dla pandy wielkiej, w pamięci pozostają przede wszystkim wysokie bambusowe paliki, które w trakcie zabawy wznoszą się coraz wyżej, żywi się nimi nasz misio. Śliczne figurki, oryginalna mechanika.

Niezłe ziółka” – gra dla osób interesujących się uprawą i kolekcjonowaniem ziół, także w domu w doniczkach. Nominowana do najlepszych gier karcianych, zachęca nas do zgłębienia tematu ziołolecznictwa.

Reykholt” – niesamowity temat, ponieważ to nie są uprawy rolne jak u nas w Polsce! W tej grze rywalizujemy z konkurencyjnymi farmami geotermalnymi, aby wyprodukować najlepsze warzywa, w dodatku na chłodnej przecież Islandii!

Kawerna: Rolnicy z jaskiń” – następczyni słynnej „Agricola”, ale mniej tu problemów z głodem i ubóstwem, w tej grze koncentrujemy się nie tylko na naszych polach i pastwiskach, ponieważ możemy rozbudować pieczarę i pomieszczenia kopalni prowadzonej przez rodzinę krasnoludów.

Pola zieleni” – fantastyczna gra karciana ukazująca obyczajowość wsi, ponadto prowadzimy nowoczesne gospodarstwo rolne z wieloma współczesnymi rozwiązaniami technicznymi, warto nabyć wraz z rozszerzeniem.

Niezwykłe ogrody” – na potrzeby konkursu aranżujemy kompozycje zieleni w naszej wiosce, czyli mamy za zadanie układać kwiaty, sadzić drzewa, zamawiać posągi i budować stawy. Wiele możliwości zdobywania punktów, różne drogi do zwycięstwa.

Ohanami” – najlepsza karciana gra logiczna dla rodziny, od pewnego czasu dostępna już u nas na rynku! Dokładamy karty do kolumny tworząc zestaw składający się na śliczny japoński ogród. Uwielbiamy gry od „NSV”, które specjalizuje się jednak w mechanice „papier i ołówek”, chociaż ta gra bardzo im się udała!

Kwiatki” – propozycja dla graczy interesujących się pracą florysty (lub jak ktoś woli kwiaciarza), układamy piękne bukiety, ustawiamy nasze kolekcje i pchamy szczęście kusząc los. Kwiaty wyglądają ślicznie, zabawa angażuje.

Tulip Bubble” – gra inwestycyjna przypominająca zarabianie na giełdzie, ale to inne czasy i towary – spekulujemy na temat ceny tulipanów, zanim pęknie bańka. Jedna z najciekawszych gier aukcyjnych o tej tematyce.

Zamki Szalonego Króla Ludwika” – ogrody to tylko wybrany rodzaj płytki z zestawu rozmaitych pomieszczeń i terenów wznoszonych wokół słynnego zamku władcy budującego z rozmachem i przepychem. Od wielu lat uznajemy ją za najładniejszą grę kafelkową o tworzeniu domostwa – dla fanów architektury krajobrazu i wystroju wnętrz zakup „must have”.

Hiroba” – o tematyce japońskich ogrodów, ale w nawiązaniu do „sudoku”, gra ładnie wykonana, która mamy nadzieję, pojawi się niedługo w Polsce, z pewnością warto zainwestować!

Alice’s Garden” – kusi nie tylko czytelników „Alicji w Krainie Czarów”, rozmieszczamy puzzle w stylu „Tetris”, aby spełnić życzenia kapryśnej królowej. Magiczna jak książka!

Carpe Diem” – ogródek raczej nie na pokaz, ale dla pozyskania zbiorów, z których otrzymujemy profity i docelowo punkty. Podczas zabawy dokładamy niespecjalnie ładne kafelki, ale ilustracyjny niedosyt wynagradza nam rewelacyjna technika rozgrywki – wykładanie płytek pod zestawy wskazane na kartach oraz ruch pionka po pentagramie.

Santiago” – gra skupia się przede wszystkim na sieci nawadniającej i to jest w niej najlepsze! Zajmujemy się rozmieszczaniem płytek, licytujemy, ale pojawia się także możliwość wręczenia łapówki, a przekupstwo w grze konkurencyjnej zawsze sprawia dużo frajdy!

Zamki Burgundii” – najlepsza gra kościana z dopasowywaniem wyników rzutów do pól na planszy – głównej dającej płytki, indywidualnej – ekspansji gracza, wznoszenia włości. Ogrody, a raczej pastwiska to tylko pojedynczy rodzaj żetonu, ale z pewnością przynoszący znaczne profity z hodowli.

La Granja” – w rozwoju farmy chodzi przecież o dostarczanie towarów na rynek i o tym przypomina nam ta gra! Konkurując z innymi staramy się manipulować kolejnością tur oraz dostosowywać swoją strategię w oparciu o kości i karty. W pamięci z pewnością pozostaną wam interesująco wykrojone plansze indywidualne uczestników.

Finca” – wysyłamy swoich farmerów, aby zdobywali produkty, a następnie dostarczamy je tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Świetnie, że gra wykorzystuje oryginalne mechanizmy oparte na „mankala” i „rondel”.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Albi, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Feuerland Spiele, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hetman Pracownia, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muduko, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Pink Frog, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, rozmawiaj.My, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, V Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!