Najlepsze gry o owadach i insektach

Dzisiaj proponujemy wam zestawienie gier dla fanów „Mikrokosmosu”, są to najlepsze gry o owadach, insektach, a wśród tych wszystkich robaczków znajdziecie także pająki oraz ślimaki, żeby nie poczuły się samotne. Tytuły ułożone zostały w kolejności według naszych ulubionych – bawiąc się z młodszymi dziećmi, przypuszczalnie bardziej przydatne okażą się pozycje mniej skomplikowane i dopiero po nabyciu doświadczenia przeskoczycie na głębszą intelektualnie rozgrywkę. Lista obejmuje gry pokazywane na blogu, klikając w nazwę pozycji zostaniecie przeniesieni do właściwej recenzji oraz filmów.

Rój” – wielu recenzentów nazywa ją szachami bez planszy i może coś w tym jest, ponieważ gra zdobyła nagrodę Mensa i wiele innych nominacji, a nie jesteśmy ograniczeni szachownicą. Wykorzystując określone pionki – zmienia się ich poruszanie wokół już rozłożonych w polu gry – należy otoczyć królowę pszczół przeciwnika. Warto wzmocnić armię o „Stonogę”, „Komara”, „Biedronkę”, ponieważ uruchamiają nowe możliwości taktyczne.

Kabuto Sumo” – najlepsza w ostatnim czasie gra o robalach, które toczą bój w stylu sumo, czyli technicznie dodajemy kolejne piony na ring i staramy się zepchnąć już istniejące – istotny jest kształt, waga obiektu, położenie na planszy, umiejętności specjalne zawodnika. Naszym zdaniem to innowacyjne spojrzenie na grę zręcznościową, co również docenili eksperci rynku, polecamy z rozszerzeniem „Insect All-Stars”.

La Cucaracha”, „La Cucaracha Loop”, „La Cucaracula” – gry z robotem, który w postaci karalucha porusza się po planszy. Przetestowaliśmy kiedyś, że jaszczurka agama potrafi się pomylić i rusza za naszym bohaterem w pogoń jak za żywym okazem! Znajdziecie edycję gry z labiryntem w kuchni, pętlami jak w lunaparku i skradaniem się po wysypisku śmieci, a nawet z katapultą wystrzeliwującą Draculę na księżyc – projektanci to mają fantazję!

Jungle boogie” – atrakcyjna gra logiczna z kategorii „abstract strategy”! Interesujące jest, że w tej przejmującej grze logicznej kierujemy poczynaniami wszy tworząc nowe pasożytnicze kolonie i przeskakując na kolejnych żywicieli, czyli inne małpy.

Pędzące ślimaki” – świetna gra Reinera Knizia ze stosami i blefowaniem będąca rozwinięciem innej nagradzanej pozycji o żółwiach, które podwożą rywali na własnych skorupach. Znakomicie odwzorowano charakterystyczne tempo przemieszczania się bohaterów gry – nagrody nie tylko dla lidera, ale także dla najwolniejszego (uczymy się cierpliwości i nie wyprzedzamy).

Bites” – zjawiskowa gra wyścigowa ustawiana na modułowej planszy pysznie wykonanych resztek pokarmu. Produkt dla rodziny, który był nominowany do gry roku. Lekka familijna propozycja ze zmiennymi kartami zasad gwarantującymi niepowtarzalność kolejnych partii.

Wooolniej!” – pozycja polecana do najlepszej gry roku dla dzieci, rywalizujemy o ostatnie miejsce na torze, cieszą dobrej jakości duże miniaturki. Zaprosić do zabawy warto już młodszych uczestników.

Honeycombs” – rewelacyjne, wysokiej jakości płytki – mocne plastry miodu, z kolei opakowanie nawiązujące do wyglądu ula. Tytuł rekomendowany do nagrody Mensa oraz polecany przez grających rodziców. Zabawa na zasadzie układania puzzli, łączenia symboliki malowanej na brzegach fragmentów tej słodkiej układanki.

Mucha nie siada” – zwracamy uwagę na ten produkt, ponieważ brakuje bazy wiedzy z omawianej tematyki. Otrzymujemy quiz ukazujący rozmaite ciekawostki i fakty, dopełnieniem są zadania aktywizujące uczestników do działania. Świetne połączenie edukacji i rozrywki.

Na językach” – w tej rozgrywce owady są pokarmem dla kameleonów. Uczestnicy zabawy łapią na lepkie języki, niczym na lasso elementy rozmieszczone w centrum przestrzeni gry. Atrakcyjne podejście do gry zręcznościowej bez podziału na tury.

Jęzorki szybciorki” – śmieszna, dynamiczna, krótka gra dla najmłodszych z trąbkami, w które dmuchamy, aby strącić karty z ilustracjami muszek; są też maski na buzie, więc wyglądamy przesympatycznie i czujemy się jak dzieci. Konkurujemy, żeby przewrócić numerowane karty ustawione na stojakach w pozycji pionowej. Warto wspomnieć, że niedawno pojawiła się edycja odnosząca się do prozy H. P. Lovecrafta i to może być odkrycie!

Nogi stonogi” – wybór dla najmłodszych z mechanizmem zarządzania rzutami kości, które zbieramy, żeby zakładać na stopy naszej stonogi. Ciało możemy wydłużać o kolejne segmenty posiadając jednak wystarczającą liczbę obuwia.

Owady Polski” – klasyczne karty, zatem możemy rozgrywać różne gry oparte na pojedynczej talii, wyróżnikiem są cudowne ilustracje. Cała seria wydawcy jest artystycznie fenomenalna i zawiera więcej kategorii tematycznych.

Jumpkins” – przyjemna gra zręcznościowa z przerzucaniem kostek na ogrodzony obszar, który tworzą obie części opakowania. Pstrykanie kości do gry to dla nas coś nowego w konkurencji do manipulowania krążkami i warto spróbować tej odmiany.

Queenz” – wcielamy się w rolę pszczelarzy, ale również ogrodników, ponieważ wabimy pszczoły na nasze kwiaty. W ramach gry abstrakcyjnej pracę pszczół połączono tutaj z działaniami rolniczymi, co może się podobać.

Ambrosia” – gra z walką o wpływy z obszaru, odpowiednim rozmieszczaniem na planszy okazałych krążków z wizerunkami pszczół. Akcje oparte na przemieszczaniu stosów po modułowej planszy.

Owady Świat wokół nas” – klasyczna mechanika w grze na zapamiętywanie z odkrywaniem pary płytek. Memory tradycyjne, czyli najmłodsi startują bez tłumaczenia, produkt wyróżnia natomiast tematyka oraz koncentracja na organizmach zamieszkujących środowisko wokół nas, jak w tytule – zdarza się przecież, że doceniamy rekordowe okazy zapominając o tym, co w pobliżu, na wyciągnięcie ręki i osiągalne podczas codziennego spaceru.

Entomologia to fascynująca dziedzina nauki, z całą pewnością warto zainteresować się owadami, ponieważ stanowią ważne ogniwo łańcucha pokarmowego i znacznie różnią się od dużych zwierząt, które jakoś łatwiej nam dostrzec i przez to docenić.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Albi, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Feuerland Spiele, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Hetman Pracownia, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muduko, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Pink Frog, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, rozmawiaj.My, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, StarHouse Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, V Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Jako, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!