Recenzja klocków Komenda Straż pożarna Blocki

Dzisiaj zestaw klocków gigant – może i największy z dostępnych Blocków, a jeśli nie to z pewnością w czołówce kolosów. Mega-paka i ogrom możliwości konstruktorskich dla młodych twórców. Zapraszamy do recenzji.

„Komanda Straż pożarna Blocki” to aż 774 elementy składające się na dość spory budynek z biurami, dwoma garażami, lądowiskiem dla helikoptera oraz trzema pojazdami – śmigłowcem, wozem strażackim z wysięgnikiem, samochodem patrolowym. Zestaw dla dzieci w wieku od 6 lat.

Pomieszczenia budujemy każde osobno i późnej montujemy na kształt podkowy. Klocki całkiem duże, ponieważ wiele jest tutaj ścianek działowych oraz powierzchni płaskich podłogi i dachu. Elementy oszklone na środku przy wieżyczce oraz dla bram od garaży.

Ruchome elementy to szyberdach, drzwi uchylne i przesuwne, podnoszone bramy. Do pomieszczeń swobodny dostęp od tyłu, pojazdy na styk parkują w garażach. Helikopter idealnie mieści się na literze lądowiska. Elementy zielone – palma, zaznaczyć trzeba, że mniej łamliwa niż w komplecie dla dziewczynek – lepsze elementy składające się na pień drzewa.

Oznaczenia graficzne to dwa szyldy „Fire Protection” oraz numeracja miejsc parkingowych. Ponadto na pojazdach – ogon śmigłowca, dach ciężarówki, maska samochodu osobowego oraz drzwi boczne. Komputery na parterze oraz pierwszym piętrze także z widocznym ekranem systemu i klawiaturą.

Helikopter z ruchomymi wirnikami, składanymi do piony skrzydłami, otwieraną kabiną pilota i dwoma schowkami. Wóz strażacki z dwoma skrytkami na ekwipunek, opuszczanymi stabilizatorami po bokach pojazdu, obracanym i wysuwanym do góry ramieniem z gondolą dla ludzika. Autko z podnoszoną tylną klapą typu hatchback. Oba na gumowych oponach.

Otrzymujemy aż pięciu strażaków, z których w naszym komplecie jednemu urwało przedramię – doświadczony po akcji. Mnóstwo sprzętu ratowniczego przydaje się w trakcie zabawy.

Po złożeniu całości, wręcz onieśmiela nas wielość tego wszystkiego. Dziecko ma duże pole do manewru – latamy i przykładowo gasimy pożary lasów, ścigamy się pojazdami naziemnymi do ognia w budynkach mieszkalnych – także tych wysokich, parkujemy bezpiecznie w garażach, pracujemy w biurach. Kiedy posiadamy duży zestaw, naprawdę jest co robić nawet dla kilku dzieci – każde rodzeństwo będzie zadowolone.

Jeśli mamy wybierać, to oczywiście „Komenda” jest lepsza od „Posterunku” – zważywszy przede wszystkim na rozmiary oraz różnorodność środków transportu. Załoga także jest bardziej liczna. Oba zestawy są jednak różne i fajnie się uzupełniają – główna, centralna baza oraz lokalny zespół szybkiego reagowania strażaków – wszystko zależy, jak wielkie są wasze potrzeby i wasze city.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Komenda Straż pożarna Blocki – unboxing

Film: Komenda Straż pożarna Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!