Recenzja gry karcianej Color Addict

Collor Addict” to tęcza kolorów i napisy opisujące barwy. Będą też kleksy, zupełnie jak w palecie artysty malarza, ale te tylko po to, aby zmylić! Kolorowe uzależnienie przydaje się na stole, kiedy pogoda nie dopisuje – jest jak dzisiaj, czyli szaro, buro i ponuro…

Najnowsza produkcja od „Cartamundi” to całkiem interesująca gra karciana przeznaczona dla 2-6 uczestników w wieku od 7 lat. Zabawa gwarantuje zawrotne tempo, stąd rozgrywka zajmuje ok. 15 minut.

Wewnątrz opakowania znajdziemy dwie talie. Innowacyjnie rozwiązano problem z papierową instrukcją, którą nadrukowano na uchylnym wieczku. Gra uczy, że pozory mylą i to bardzo!

W trakcie wesołej zabawy schodzimy z kart, kto pierwszy pozbędzie się swojego stosu i kart trzymanych w dłoni, zostaje zwycięzcą.

Przygotowanie zabawy polega na równym podziale kart pomiędzy wszystkich uczestniczących w zmaganiach. Kiedy już każdy posiada swój własny stos, bierzemy 3 karty na rękę. Rozdający wykłada kartę na środek, na którą będziemy wykładali pozostałe.

Bawimy się wszyscy jednocześnie, kto pierwszy ten lepszy. Na kartach widzimy ciapki, ale kolorowe kleksy są dla zmyłki, należy patrzeć tylko i wyłącznie na napisy i ich znaczenie. Napisy to określenia barw, ale kolory czcionek są niedopasowane do ich treści.

Na kartę wykładamy kolejną, której napisany wyraz zgadza się pod względem treści z tym na zakrywanej karcie lub opisuje jego barwę. Możemy też wyłożyć kartę z obojętnym wyrazem i dopasować tylko pod względem barwy – identycznej jak kolor przykrywanego wyrazu lub wygląd opisanej nazwą barwy.

Dla przykładu zakrywana karta to niebieski napis „pomarańczowy”, możemy ją zasłonić kartą ze słowem pomarańczowy lub ze słowem niebieski, ale również dowolnym słowem w barwie niebieskiej lub pomarańczowej.

Może w recenzji wydaje się to mocno zakręcone, ale w trakcie zabawy okazuje się, że jest logiczne i sprawnie przemyślane. Zabawa uczy, żeby być ostrożnym i myśleć o tym, co się robi, bo tutaj nie idziemy na żywioł, pomimo rywalizacji i związanych z nią emocji.

Rozgrywka rozwija refleks, spostrzegawczość, ale również myślenie, ponieważ wzrok musi współpracować z umysłem i trzeba skupić się na działaniach.

Nie otrzymujemy tutaj fajerwerków graficznych, pod względem wizualnym pozycja jest raczej surowa, ale mechanika dobra.

Pozycja nada się na imprezę, uważamy ją za najciekawszą z ostatnio otwartych gier typu „Shuffle”. Sama aktywność kojarzy się z „Dobble”, ale także z „Duuuszki”. Zabawa jest wielce rozwijająca, silnie angażuje i wywołujące gwałtowne emocje. Podoba się!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CARTAMUNDI

Film: „Color Addict” – unboxing

Film: „Color Addict” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!