Recenzja Czego o Sobie nie wiecie? Dzieci kontra Rodzice

Czego o sobie nie wiecie? Zaufanie to podstawa szczęśliwego związku, a potem radosnej rodziny, w której dziecko czuje się bezpieczne i kochane. Pomiędzy najbliższymi nie ma tajemnic, zatem pytamy o wszystko i odpowiadamy szczerze.

„Czego o sobie nie wiecie?” to kolejny produkt z serii „Dzieci kontra Rodzice”. Są to gry quizowe, które wyróżniają się znakomitymi pomysłami na kategorie pytań oraz bazują na emocjach związanych z walką pokoleń, co przekłada się oczywiście na dzielenie się wiedzą.

Produkt tworzą dwie talie: dla dzieci i rodziców. Pozycja przeznaczona jest dla graczy w wieku od 6 lat.

Losujemy na zmianę swoje karty i wzajemnie odpytujemy. W tej grze jednak wiedza nie jest tak ważna, jak relacje pomiędzy nami, pogłębiające się więzi. Poznając swoje potrzeby, marzenia, wyzwania, ale także problemy i harmonogram dnia codziennego uczymy się o sobie, zbliżamy do siebie i to jest właśnie celem tej gry.

Pytania należą do prywatnych, a nawet intymnych, ponieważ poza talentami, postawami, przyzwyczajeniami są tutaj informacje wrażliwe, przykładowo pytania o zarobki, oceny na świadectwach, a nawet czy farbuję włosy – dla mężczyzny może być to temat tabu! Masa śmiechu, ponieważ dzieci inaczej rejestrują nasze rozmowy, zapamiętują odmienne detale i wiele rzeczy kojarzą rozbieżnie.

Rodzice dowiedzą się bardzo wiele o swoich pociechach i przekonają, jak bardzo szczątkowa była ich orientacja w sprawach odnoszących się do dziecięcego świata. Z kim dziecko siedzi w ławce? Jak nazywa się nauczycielka od języka polskiego? Ile pięter ma budynek szkoły? Jaka jest dziecka ulubiona przygoda? Czy wiecie?

Dla mnie to produkt mocno psychologiczny, dla pedagoga lub terapeuty od zachowań dzieci oraz związków w rodzinie. Znając nasze zwyczaje i trudności, które pokonujemy każdego dnia, łatwiej o odpowiedzialność oraz zrozumienie. Taka gra to przełom w dialogu, a ten jest podstawą dla otwartości i zaufania.

Wartościowa gra, głębsza niż się początkowo wydaje, taki quiz silnie oddziałujący na wnętrze mamy, taty, córki czy syna. Warto grać!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Czego o Sobie nie wiecie? Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!