Recenzja gry Jak było kiedyś Polska Quiz

Ostatnio dość dużo u nas gier nawiązujących do lat ubiegłych, sprzed transformacji rynkowej i ustrojowej. Dla współczesnej młodzieży takie pozycje są ważne, ponieważ oni nie wiedzą, „jak było kiedyś”: kolejki i braki w zaopatrzeniu, produkty jeszcze sprzed miniaturyzacji i na domiar złego niemożliwość dokonania zakupów on-line (szczyt marzeń to komputery sąsiadów z bloku połączone kablem, a wcześniej jeszcze granie na dwa joysticki, które prawie wyłamywaliśmy pod wpływem emocji w trakcie rywalizacji).

Pozycja z serii „Polska Quiz”, bo często cudze chwalimy lecz swego nie znamy, a historia bywa fascynująca, pomimo zwyczajowej niechęci do dat. Karty pozwolą zrozumieć, czym dla ówczesnych użytkowników były kasety magnetofonowe przewijane paluchem i walkman, nie mogło też zabraknąć Polo Cocta czy sklepów Pewex. Nam jednak, może nawet bardziej przypomniała o gumach Turbo i Donald – ten słodki smak i kolekcjonowanie obrazków samochodów, okres zbierania karteczek z notesików też przeżywaliśmy…

Zabawna codzienność lat 80-tych i 90-tych to wehikuł czasu dla 2-4 osób w wieku od 7 lat. Już samo tło jest klimatyczne – kartki na mięso! Na każdej po trzy pytania; bywa, że czasem wymyślić musimy je sami! Pytamy się na przemian, treść czyta przeciwnik, a kończymy kiedy uczestnicy mają w sumie po pięć kart na osobę w grze. Wygrywa, kto zdobędzie ich najwięcej za poprawne wskazania.

Dowiemy się, jak dawniej dzieci spędzały czas wolny, jakie były produkty gospodarstwa domowego oraz konsumpcyjne i jak się je zdobywało. Będą programy telewizyjne i modne wtedy seriale, motoryzacja, produkty limitowane i dziwne opakowania, ważne dla epoki wydarzenia i politycy.

My te czasy pamiętamy bardzo dobrze, jakby to było wczoraj, co prawda część pytań to lata jeszcze wcześniejsze, niż przełom okresu – przeobrażenia gospodarcze, ale większość zagadnień jest nam nieobca.

Pozycja dla wszystkich, którzy lubią opowiadać, nawet nie o tym, jak było źle, ale raczej – jak teraz jest za to dobrze! Dedykowane bardziej dla obecnych rodziców i ich dzieci, aniżeli dla dziadków i wnucząt- generalnie wydaje się nam, że tematyka jest zbyt nowa dla seniorów.

Dla osób lubiących retrospekcje, pamiętających i pragnących przekazać wspomnienia lub wręcz przeciwnie- zapominalskich! Relikwie epoki ożywają na nowo, przynajmniej w umysłach rodziców, którzy wtedy dorastali. Nostalgia, melancholia, tęsknota – u nas na pewno nie, ale to ciekawe doświadczenie móc opowiedzieć o tym, „jak było kiedyś”.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Jak było kiedyś Polska Quiz – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!