Recenzja gry planszowej Czerwony kapturek Deluxe

Seria Smart Games to bardzo dobrej jakości łamigłówki dla samodzielnego gracza. Produkty cechuje innowacyjny pomysł oraz nowoczesne wzornictwo. Przed wami „Czerwony kapturek Deluxe” – rewelacyjna gra logiczna, która zauroczy nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Produkt dedykowany jest dla dzieci w wieku 4-7 lat, znajdziemy tutaj 48 zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Na zawartość pudełka składają się: plastikowa plansza, Czerwony kapturek, wilk, 3 drzewa, 5 elementów ścieżki, książeczka z zadaniami oraz bajka w postaci komiksu.

Wszystkie elementy nie są tylko dobrej jakości, ale wręcz genialnej! Trwałe, kolorowe, ślicznie wyglądające – bardzo nam się podobają. Taka zabawka naprawdę potrafi oczarować.

Dziecko ma 24 zadania w każdej z dwóch kategorii. Może układać ścieżkę dla dziewczynki, którą prowadzi do domku babci, ale również dwie trasy: dla wilka i osobną dla Czerwonego kapturka – każda do innych drzwi chałupki. Przed każdą rozgrywką w odpowiednich miejscach ustawiamy domostwo i drzewa oraz postaci biorące udział w zdarzeniu. Pod każdym schematem rozłożenia widzimy symbole kwiatów – ich barwy będą odpowiadały fragmentom biorącym udział w aktualnej partii. Zagadki będą coraz bardziej zaawansowane – otrzymujemy cztery etapy rozgrywki, od starterów po poziom master. Na odwrocie strony z układem znajdziemy rozwiązanie zadania.

Bajka dołączona do gry jest mądrym rozwiązaniem, kiedy pragniemy zachęcić młodych graczy, aby sami opowiadali historię babci, przebiegłego wilka i mądrej wnuczki. Nie mamy tu napisów, są za to znakomicie dopasowane do sytuacji bohaterów ilustracje, fabuła jest emocjonująca dla dzieci. Dzięki takim dodatkom wczuwamy się w atmosferę rozgrywki.

Produktem tym zachwycają się wszyscy dorośli, a dzieci nie odstępują zabawki na krok. W szkole podstawowej maluchy same pilnują kolejki do gry, ponieważ jest tylu chętnych! Przedszkolaki podobnie, dopasowują ścieżki, obracają je wielokrotnie, ale również bawią się zupełnie po swojemu – po prostu, biegają po deptaku miniaturowymi laleczkami i czerpią radość z łapania pięknych komponentów.

Jeśli interesują was gry rozwojowe, które przez zabawę uczą dzieci logicznego myślenia, to produkt ten powinniście sprezentować dziecku przy najbliższej okazji. Bardzo polecamy, wartościowa zabawka i pomoc dydaktyczna.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Czerwony kapturek Deluxe – unboxing

Film: Czerwony kapturek Deluxe – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!