Recenzja gry edukacyjnej Może pomnożę

Matematyczna gra edukacyjna powinna mieć logiczne zasady i przejrzysty układ pól na planszy. „Może pomnożę” jest pozycją przemyślaną i sprawnie funkcjonującą w praktyce.

Produkt przeznaczony jest do kształcenia poprzez zabawę. Skorzystać może 2-6 graczy w wieku od 8 lat. W opakowaniu znajdziemy planszę z owalnym torem pól, matematyczny kwadrat do sprawdzania wyników na tabliczce mnożenia, mniejsze plansze o wyglądzie kwiatków do liczenia punktów, klepsydrę, żetony, dwa pionki oraz kostkę.

Przed rozpoczęciem zabawy, każdy z uczestników otrzymuje kwiatki, na których płatkach będzie umieszczał żetony punktów. Na planszy ustawiamy pionki w miejscach startowych wskazanych przez trójkąty o odpowiedniej barwie.

W trakcie gry będziemy rzucali dwa razy i przesuwali oba pionki. Zajęte pola oznaczają czynniki naszego mnożenia, co ciekawe mogą to być liczby dwucyfrowe. W przypadku pozycji większych od dziesiątek warto rozdzielić mnożoną liczbę i przeprowadzić działanie dla każdej z cyfr – prawo rozdzielności mnożenia względem dodawania lub odejmowania.

Na torze ruchu znajdziemy pola specjalne, które wpływają na poziom trudności. Zielone miejsca to możliwość zdobycia dwóch żetonów przy poprawnej odpowiedzi. Czerwone pola, to ryzyko utraty zdobytych punktów przy błędnej odpowiedzi. Jeśli jeden pionek stanie na miejscu zielonym, a drugi na czerwonym, to należy zignorować ich właściwości – brak premii oraz kary.

Największą zaletą tego tytułu jest jego prostota. Reguł gry praktycznie nie trzeba tłumaczyć, są intuicyjne. Kłopotem dla ucznia jest jedynie mnożenie, ale to oczywiście tylko na początku, ponieważ z tą grą biegłość liczenia to tylko kwestia czasu. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: Może pomnożę – unboxing

Film: Może pomnożę – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!