Recenzja gry edukacyjnej Poznaję świat

„Poznaję świat” to gra edukacyjna dla 2-4 dzieci w wieku od 6 lat, czas zabawy zajmuje 20- 40 minut. W opakowaniu, którego ilustracje nawiązują do zwiedzania i turystyki znajdziemy: dwustronną planszę, talię kart z pytaniami, pionki i kostkę oraz krótką instrukcję. Seria obejmuje szerszą tematykę: nauki zegara i pojęcia czasu, rozpoznawania zwierząt, wiedzy o Polsce i Europie oraz bardziej ogólną – Omnibus.

Plansza wykonana została z grubej, twardej tektury, jest jasna i kolorowa, dziecko chętnie ją wyciąga. Sceneria pozycji „Dookoła świata” przypomina nam podział roku na sezony, a ukazuje charakterystyczne regiony na ziemi. Widzimy tutaj tereny koła podbiegunowego, stepy Mongolii, prerię w Ameryce Pn., pustynię piaszczystą – może Saharę. Karty są lakierowane i śliskie, a pytania odnoszą się do stolic krajów oraz flag, zabytków i interesujących cudów stworzonych przez naturę – gór, rzek, oceanów, typowej dla regionu fauny i flory, wysp lub całych kontynentów.

Naszym zadaniem będzie wyruszenie w podróż dookoła świata i powrót do domu. Każde lokum jest charakterystyczne – oaza na pustyni, ranczo na prerii, igloo na terenach zimnych oraz jurta na stepie.

Na planszy znajdziemy pola specjalne. Stojąc na fioletowym musimy odpowiedzieć na pytanie z karty, w przypadku pomyłki cofamy się o trzy miejsca, ale nie przekraczamy własnego pola startowego. Różowe pole z obrazkiem obok, to napotkane niebezpieczeństwo – niedźwiedź, wilk, bizon albo burza pustynna, które zmuszają nas do odczekania pojedynczej kolejki. Pole z gwiazdką w kolorze własnego pionka to zakręt na ścieżkę wiodącą do domku gracza. Na końcu gry musimy wyrzucić dokładną liczbę oczek, żeby wejść do lokum – naszym zdaniem warto to pominąć, żeby sztucznie nie przedłużać zabawy.

„Węże i drabiny” to szachownica kolorowych pól. Jeśli podczas ruchu gracz trafi na drabinę, przenosi pionek w górę, na pole, do którego ona prowadzi. Jeśli stanie na ogonie węża, musi zejść pionkiem na pole, na którym znajduje się jego głowa. Wygrywa pierwsza osoba, która dotrze do mety.

„Dookoła świata” nam się podoba. Gra jest przyjemna dla oka, pytania typowo quizowe, a ładne wykonanie produktu zachęca dzieci i rodziców do zabawy. „Węże i drabiny” nie przypadły nam do gustu – za duży chaos na planszy, plątanina pól i obślizłe zwierzęta pełzające po naszym torze. Należy jednak pamiętać, że ta druga gra, to tylko dodatek, a lepiej otrzymać słabszą, ale kolejną pozycję niż logotyp wydawcy, jak to często bywa w droższych tytułach.

Dobra jakość produktu do jego ceny zachęca do zakupu. Umiejętne połączenie nauki i zabawy gwarantują rozwój dziecka. Córki do gry nie trzeba było zapraszać dwa razy, bawi się radośnie i jest zadowolona.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa

Film: Poznaję świat – unboxing

Film: Poznaję świat – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!