Recenzja klocków Willa na plaży Lalilandia Blocki

To jedna z takich recenzji, którą stosunkowo trudno pisać chłopakowi czy mężczyźnie – zależnie od wieku, ponieważ generalnie nie przepadamy za kontrastowymi i krzykliwymi barwami, cukierkowymi postaciami, mnóstwem drobnych kolorowych elementów. Dziewczynki to jednak lubią, a ten zestaw jest przede wszystkim dla nich. Zatem do dzieła, niczym daltonista i może mniej technicznie, a bardziej z uczuciem.

Seria nazywa się „Lalilandia”, co kojarzy się z lalkami oraz odrobinę z fantastycznymi krainami z baśni. Tytuł trafia w dziewczyńskie gusta. „Willa na plaży” może się podobać i kto o niej nie marzy… Klocki dla dzieci w wieku od 6 lat, duży zestaw – prawie 400 elementów!

Mamy tutaj sporych rozmiarów parter oraz pierwsze piętro z tarasem. Część plażowa i trawnik wydzielone kolorami, dwie palmy potęgujące wrażenie egzotyki. Z parteru na górę prowadzą schodki wyglądające jak drewniane. Dwie lampy oświetlają okolicę, od frontu fontanna i jakieś krzaczki.

Oba piętra są mocno oszklone, przezroczyste klocuszki sprawiają, że światło dociera do wnętrza domku. Bawiąc się wewnątrz pomieszczeń, na parter lepiej zaglądać od tyłu budowli – więcej miejsca na manipulacje dłonią. Pierwsze piętro z kolei wygodniej obsługiwać od frontowej strony.

Dół willi jest słabiej wyposażony, na górze znajduje się wanna i muszla klozetowa, ławeczka, leżaczek i przybudówka. Cały taras jest ogrodzony. Dachy są spadziste, nie otwierane do góry. Nie zapomniano o otwieranej skrzynce pocztowej i antenie satelitarnej.

Ludziki to trójka dziewcząt. W porównaniu z chłopcami z „Misji Mars” są mniej barczyste, ręce tak nie odstają od tułowia, a nóżki są węższe – w sumie ich szczuplejsze sylwetki są bardziej kobiece od kosmonautów. Do kompletu dołożono bibeloty typu suszarka, grzebyczek itp.

Niewiasty są zmotoryzowane – mają skuter na gumowych oponach oraz kosiarkę do trawy. Jest gdzie parkować.

Składanie nie sprawia problemów, instrukcja jest precyzyjna. Lepiej montować zestaw na stole, parkiecie czy kaflach – ogólnie na twardej powierzchni, ponieważ jest wiele płaskich, szerokich elementów, które łączymy małymi klocuszkami i na dywanie całość może nam się wyginać. Palmy doczepiamy kiedy znajdziemy docelowe miejsce do zabawy, ponieważ pień drzewa jest delikatny i może się przewrócić przy gwałtownych ruchach. Wiele fragmentów murów się powtarza – stąd łatwo wyszukiwać klocki w gąszczu niezłożonych jeszcze elementów.

Kolory typu jasny niebieski czy ognista czerwień oraz obowiązkowe różowe i fioletowe detale podobają się Młodemu Giercownikowi i mamie, córka sama wybrała dzisiejsze klocki do otwarcia. Żona oczywiście zwracała uwagę, że będzie w przyszłości za dużo komisariatów policji, czy remiza straży pożarnej oraz bazy „Misji Mars” – czytajcie pod chłopaków. Nie można jednak ukryć, że w klockach ciągle jeszcze dominują lokale raczej dla facetów i typowe męskie zawody, chociaż i to powoli się zmienia.

Córka siedzi na dywanie i wesoło się bawi. Przestawiła fontannę na bok, ponieważ jej przeszkadzała z przodu. Zestaw jej się podoba i wydaje się być zadowolona z prezentu.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Willa na plaży Lalilandia Blocki – unboxing

Film: Willa na plaży Lalilandia Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!