Recenzja gry karcianej Logic Cards Match Sticks

Karty logiczne – świetna zabawa dla pojedynczej osoby, w szczególności kiedy podróżujemy autobusem czy pociągiem i nie musimy być skupieni na drodze. U nas w kraju najciekawsze zagadki na kartach wydaje Kapitan Nauka, ale czasem warto zajrzeć również za granicę, na przykład do Brain Games.

Talia kart, w serii kilka zestawów, w tym i dla młodszych dzieci. My zaczniemy od fioletowego pudełka. Nazwa gry to Logic Cards: Match Sticks, czyli dopasowywanie patyczków na kartach w zadaniach na logikę. Gra dedykowana dla użytkowników w wieku od 12 lat, dla pojedynczej osoby – samodzielna próba rozwiązania zagadki.

W opakowaniu dostajemy 53 karty standardowego formatu oraz instrukcję – języki skandynawskie. Instrukcja jest nam specjalnie niepotrzebna, ponieważ opis ukazany został również w formie symbolicznej.

Zadania dzielą się na różne poziomy trudności oznaczone kolorami oraz żarówkami 1-5. Zabawę rozpoczynamy manipulując na zapałkach. Przesuwamy drewniane patyczki w taki sposób, żeby obie strony równania się zgadzały (cyfry arabskie lub rzymskie), żeby uzyskać określoną ilość wybranych figur geometrycznych, żeby zbiory zgadzały się z przykładem.

Część zadań polega na skreśleniu czy zabraniu zapałek – jeśli trenujemy na własnych, nie malowanych. W kilku zagadkach za pomocą zapałek rozdzielamy ukazane symbole tworząc zbiory, przykładowo wybranych kwiatków, wtedy musimy je dorysować na karcie. Innym razem mogą to być cyfry tworzące identyczne sumy. Zdarza się, że wybrane obiekty musimy otoczyć patyczkami, zamknąć je, a kolejne zostawić na zewnątrz, poza zbiorem. Nie zapomniano o obrazkach przestrzennych, trójwymiarowych figurach geometrycznych.

Parę zagadek przypomina nam rozwiązywanie zadań z przedmiotu badania operacyjne ze studiów. Pomysły na zagadki to również matematyka, w tym geometria.

Zabawa pozytywnie oddziałuje nie tylko na zdolność logicznego i analitycznego myślenia, ale również na spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia faktów, pracę na schematach i planach, porównywanie obiektów ze wzorcem.

Warto przerabiać zadania w kolejności wzrastania numeracji na kartach, ponieważ wtedy naturalnie rozwijamy umysł i przesuwamy poprzeczkę dla rozumu coraz to wyżej. Dla leniwych wszystkie rozwiązania w wersji graficznej na odwrocie instrukcji, podglądania i drogi na skróty oczywiście nie polecamy, bo szarady to świetna rozrywka i trening dla mózgu.

Świetny produkt. Jeśli wyczerpaliście już pokłady wiedzy z rodzimych produktów warto sobie ściągnąć te karty spoza kraju, w szczególności, że są lekkie i małych rozmiarów, zatem przesyłka będzie niedroga. Pierwsze zestawy z kolekcji, ale jeszcze chyba nie wszystkie, tylko te w wybranych barwach, sprzedaje również rodzimy wydawca. Polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy BRAIN GAMES

Film: Logic Cards – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!