Recenzja gry logicznej Kapitalne zagadki

„Kapitalne zagadki” to seria produktów dla młodszych dzieci, w wieku 4-5 lat. W jej skład wchodzi obecnie 8 zeszytów, my dzisiaj opiszemy ten z samochodzikami na okładce.

Format zabawki to luźne kartki z oczkami na górze, nawinięte na metalowe obręcze, podobnie jak w kalendarzach na biurko. Strony z rozwiązanymi zagadkami przewracamy górną krawędzią na tył i bawimy się dalej, wygodne to i łatwe. Każdy taki notesik to ponad 100 zagadek. Gramatura papieru wystarczająco dobra, jakość zabawi satysfakcjonuje. Na upartego, przydałby się jeszcze mały ołóweczek zaczepiany na sznurku przy obręczach lub wkładany w ich środek, ale to już czepialstwo.

Dzieci trenują refleks oraz spostrzegawczość, wszystkie ćwiczonka bazują na ilustracjach, więc ładnie wyglądają i przyjemnie się z nimi pracuje. Otrzymujemy trzy rodzaje zadań. „Odszukaj parę” polega na odnalezieniu w gąszczu małych obrazków tego, który jest identyczny z dużym. Kolejnym wariantem będzie „Taki sam czy inny?”, czyli poszukiwanie różnic – wykreślenie ilustracji innych od pozostałych w szeregu. Ostatnie to wskazanie wszystkich pięciu elementów, którymi różnią się dane obrazy. Podział określają kolorowe kółka, widoczne u góry strony po lewej. Jest także osobne polecenie dla każdego zadania.

Rysunki są proste, typowo dziecinne z kolorowanek dla maluchów. Barwy standardowe, raczej jasne, ale wyraziste. Pokazano na nich różne zwierzęta, pojazdy, potrawy, rośliny. Dziewczynkom na pewno spodobają się różowe jednorożce, a chłopcom koparki.

Jest tutaj trochę wzorów ludowych, a nawet egzotyczne Indianki czy Meksykanie w ich charakterystycznych sombrero. Z bajek rzuca się w oczy „Czerwony kapturek”. W kilku przypadkach o pomyłkę nietrudno, chociażby przy liczeniu pasków u zebry i sprawdzaniu kolejności prezentowanej czerni i bieli.

Najczęściej właśnie testowani jesteśmy z obserwacji kolorów, kolejności ułożenia barw, ale także ilości detali – przykładowo liczby szprych w kołach rowerów. Przy takich zagadkach dziecko będzie rachowało, zatem rozwijało sprawność matematyczną już na etapie przedszkola.

Odpowiedzi do zadań można znaleźć na stronie Kapitana Nauki, rodzice nie powinni jednak mieć z tym kłopotów. Poziom skomplikowania dostosowano do wieku dziecka.

Twórcza zabawa i gimnastyka umysłu, dla wszystkich miłośników różnego rodzaju łamigłówek, a także pracy twórczej typu połącz kropki w obraz. Młody Giercownik chętnie wyszukuje różnice i cieszy się z zabawy. Polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Kapitalne zagadki – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!