Recenzja zabawki kreatywnej Nauka w szklarni Clementoni

„Nauka w szklarni” to ogromne pudło, ponieważ w środku schowany jest cały domek! Nie ze szkła, ale też przezroczysty. Mieszkać w takim ciężko, ale uprawiać krzaczki – bajka! Produkt promowany jest hasłem „Wysiewaj i hoduj rośliny o każdej porze roku”, my zaczynamy już dziś!

Zabawka już w katalogu produktów wydawcy rzuciła nam się w oczy, Młody Giercownik zarządził, że trzeba przetestować, no to tato poprosił i jest! Wewnątrz opakowania znajdziemy podstawę oraz spadzisty dach szklarni, drzwiczki to wszystkich większych otworów – nam kojarzą się z szybami w oknach. Są dwie pipetki do podlewania małych jeszcze nasionek, 8 doniczek z dziurkami na dnie, termometr, 5 krążków ziemi, które niesamowicie zwiększają swoją objętość pod wpływem wody, dwa kubeczki, zbiorniczek-rurka na deszczówkę, nasiona, łopatko-łyżka, instrukcja. Jest to zabawka naukowa dla dzieci w wieku od 8 lat, co nie przeszkadza córce w codziennym doglądaniu roślinek.

Kubeczek nawadniający jest ruchomy, przekręcając go otwieramy dostęp do dziurek i woda wypływa do kanałów przepływowych w suficie – deszczówka kapie bezpośrednio w centrum każdej doniczki. Klapki nazywane tutaj panelami napowietrzenia można łatwo wyciągnąć, ponieważ mocowania są otwarte od góry, można je również oprzeć o daszek, a te boczne pozostawić uchylone. Wszystkie elementy możemy w prosty sposób wymontować i każdy z nich przenieść osobno do wymycia.

W podłodze znajdują się okrągłe wgłębienia na doniczki a także 6 miejsc do wyłożenia watą czy ligniną i ułożenia nasion do kiełkowania.

Instrukcja to przede wszystkim zbiór informacji związanych z hodowlą roślin, a także baza pomysłów na rozmaite doświadczenia botaniczne we własnym domu czy ogrodzie. Dzieci dowiedzą się, jak zbadać czynniki wzrostu roślin, czym jest fotosynteza chlorofilowa, jak ważna dla roślin jest woda, tlen oraz ciepło. Odnośnie terenów pod uprawy, zaprezentowano tutaj funkcje pierwiastków chemicznych dla roślin. Warto także poznać budowę nasion oraz warunki ich kiełkowania. Osobno wyjaśniono z czego i jak zbudowana jest roślina. Pozostała część instrukcji poświęcona została różnym rodzajom kwiatów i ich historii, anatomii liści oraz rozpoznawaniu i klasyfikacji drzew.

Poza obserwacją nasion i pędów warto także przeprowadzić własne eksperymenty. W instrukcji znajdziemy doświadczenia: ze światłem, z wodą, ciepłem. Świetny patent na obserwację rozrastających się korzeni, a także pomysł na stworzenie własnego zielnika i informacje o przechowywaniu w nim naszych roślin.

Książeczka jest bardzo pomocna, pisana w oparciu o konsultacje naukowe z profesorem Giuliano Menghinim, nie jest to zatem wiedza wyssana z palca. Świetne połączenie kolorowych ilustracji, różnorodnych schematów oraz tekstu sprawia, że dobrze się to czyta – wciąga nie tylko miłośników biologii i środowiska.

„Nauka w szklarni” to fajna idea na praktyczną naukę i domowe badania. Dziecko zainteresuje się nie tylko wtedy, kiedy sadzimy i składamy domek, ale będzie także czuwać nad swoją hodowlą na parapecie czy balkonie. Domowe doświadczenia to najlepsza metoda, aby pokazać w realu, jak zachowuje się roślina czy nasiona w specyficznych warunkach.

Zabawka dobrej jakości, a zabawa mądra. Nam się bardzo podoba, a za oknem coraz więcej interesujących „kwietników”, znaczy się prywatnych laboratoriów córki. My i przede wszystkim ona, jesteśmy zadowoleni.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Nauka w szklarni – unboxing

Film: Nauka w szklarni – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!