Recenzja gry Polskie zwyczaje Dzieci kontra Rodzice

Bardzo miło nam powitać nowego partnera naszego bloga, rodzimego wydawcę „Kangur”. Zawsze z ogromną przyjemnością wspieramy polskie produkty i z satysfakcją opisujemy „Polskie zwyczaje”.

„Dzieci kontra Rodzice” to sztandarowy produkt tego wydawcy, który cieszy się dużą popularnością. Seria małych gier w formie quizu, ale bardzo sprytnie pomyślanego. Zabawa jest ciekawa, ponieważ poruszana tematyka jest silnie emocjonalna i staje się nośnikiem ważnych w życiu wartości.

Nieprzypadkowo recenzować zaczynamy od „Polskich zwyczajów”. Tradycje ludowe, powiedzenia, odniesienia do historii i patriotyzm, wybitne jednostki, w szczególności bohaterowie, są dla nas niezmiernie istotni. Nie można budować przyszłości bez poszanowania własnej przeszłości, bez silnego fundamentu każda konstrukcja upada. Nie ma Ojczyzny bez oddanych Obywateli, z Narodem należy się utożsamiać, co najpiękniej ukazują nam, zapatrzeni w swój kraj niczym w obrazek jedynaka Amerykanie.

Gra dla dzieci w wieku od 7 lat oraz rodziców. Zabawa została oparta o odwieczną wojnę pokoleń, rywalizację o prawo głosu i siłę wyrazu pomiędzy dorosłymi a dziećmi. Rozgrywka to zarazem wspaniały eksperyment, w szczególności kiedy zamieniamy się kartami i teraz my mamy udzielać odpowiedzi na pytania skierowane do naszych milusińskich.

W opakowaniu znajdziemy dwie talie. Bardzo grube dobrej jakości karty o ostrych rogach zapakowane są w foliowe woreczki – jakże miłe, bezproblemowe otwieranie, bardzo nam przypadło do gustu.

Celem gry jest zdobycie większej ilości kart od naszych konkurentów, czyli udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania zamknięte a-c. Oddzielne talie dla rodziców i dzieci, różnią się nie tylko opisem i kolorem, ale także skomplikowaniem pytania. Na szczęście odpowiedź jest wyboldowana, ponieważ czasem można mieć problem.

Na każdej karcie znajdziemy trzy pytania, prosimy przeciwnika o wybór numeru. Drużyna zdobywa kartę przy poprawnej odpowiedzi. Gra trwa do momentu pobrania z każdej talii 5 kart. Jeśli drużyna wylosuje kartę „pułapkę” ze strzałką to traci swoją kolejkę. Wygrywa drużyna z większą ilością zdobycznych kart.

Niby to zwykły tani quiz, ale tematyka to podstawa i to ona dodaje wartość tej gry. Znakomity dobór pytań!

Przypominamy sobie lub poznajemy na nowo zwyczaje i obrzędy staropolskie, ale również te najnowsze normy, jak chociażby fakt, że w okresie Bożego Narodzenia zawsze emitują w telewizji „Kevina samego w domu”.

W obecnych czasach, gdy język polski niszczeje i wszyscy używają wyrażeń zapożyczonych z obcych kultur, a dzieci zapominają o porzekadłach, gwarze czy nawet spędzają święta w określony sposób tylko ze względu na swoich rodziców i dziadków, ta gra jest potrzebna jak nigdy wcześniej. Doceniajmy to, co posiadamy, bo łatwo jest wszystko zaprzepaścić. Były zabory, państwo nie istniało, nas germanizowano, rusyfikowano, cieszmy się więc zasłużoną wolnością, pielęgnujmy i szanujmy dziedzictwo naszych przodków.

Polecamy, żeby pamiętać!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Polskie zwyczaje Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!