Recenzja gry Dookoła świata Dzieci kontra Rodzice

Dookoła świata” wyrosła z naszej fascynacji podróżami, tytuł nawiązuje do tej największej i najbardziej wymarzonej z wypraw, czyli okrążenia kuli ziemskiej. Kochamy podróżować, zatem chętnie wyruszyliśmy z grą, podobnie jak robimy to z atlasem pod palcem czy globusem przed oczami, który wieczorem świeci na biurku córki. Z tym quizem mocno nas ciśnie, żeby się gdzieś wyrwać! Wyruszyć w nieznane lub chociaż na mlodygiercownik.pl

Kolejna odsłona z gier rodzinnych, w których dzieci pytają rodziców, a ci nie pozostają dłużni. Dwie talie dla podróżników, którzy ukończyli już 7 lat, ale młodszym również warto opowiadać o wszystkich tych cudach, które zapisano na kartach. Temat szalenie przyjemny, więc efekt nauki przelatuje gdzieś pomiędzy palcami i nie mamy wrażenia, że nas sprawdzają.

Rodzice zagadują dzieci, wychodząc od kultury mieszkańców: prezentacja egzotycznych przysmaków, opisy niewiarygodnych budowli, dziwnie brzmiące nazwy walut, historyczne pochodzenie wybranych towarów i marek, języki urzędowe i przezabawne tłumaczenia, masa podchwytliwych zapytań związanych z zabawą słownictwem, pojawia się nawet legendarny potwór!

Cy wiecie, który kraj jest do góry nogami? Czy znacie numer kierunkowy do Stanów Zjednoczonych? W jakim kraju nad zlewem znajdziemy dwa krany?

Dzieci zapytają rodziców o płatności w danych państwach, chociażby o opłaty za autostrady – generalnie warto wiedzieć! Przydatne będą również informacje o czasie przejazdów i przelotów, a także sezonowości – nie każde państwo dobrze jest oglądać w trakcie naszych wakacji. Pytania skierowane do dorosłych wydają się bardziej praktyczne.

W jakim kraju przysmakiem jest suszona meduza? W jakim kraju kobiety nie mogą prowadzić samochodu? Te dwa pytania nas zaintrygowały.

Należy wspomnieć, że pojedyncza karta została zdublowana. No, szkoda…

Gra jest interesująca, ponieważ odpowiedzi nas ciekawią. Teraz poza mapą i globusem mamy jeszcze karty – one także są super! Do wyjazdu zawsze warto się przygotować, można i grając!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Dookoła świata Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!