Recenzja gry Memory: Stolice Europy

Warto mieć w domu jakąś grę pamięciową, ponieważ za ich pośrednictwem ćwiczymy zapamiętywanie, koncentrację uwagi, spostrzegawczość. Niby to tylko odkrywanie dwóch płytek, w poszukiwaniu pasującej pary, ale wydawcy często wzbogacają formę zabawy o wartości edukacyjne. Dzisiaj opisywany produkt nie jest w naszym posiadaniu, ale mieliśmy okazję go oglądać i wspominamy, ponieważ zapamiętaliśmy! A to dlatego, że pozycja wyjątkowo nam się spodobała ze względu na wizualizację oraz kształcenie z zakresu geografii.

Albi kojarzy nam się tylko z „Marco Polo”, to był strzał w dziesiątkę tego wydawnictwa i mega-bestseller. „Memory: Stolice Europy” to klimatyczne ciemne kafle: mroczna czerń, ciepły brązowy i różne odcienie beżu, a kształt państwa w jednej z barw widocznej na jego fladze. Na płytce widzimy czarną Europę, wyraźny obszar poszukiwanego kraju, flagę, fragment obszaru powierzchni objętej granicami, którą łączymy z jej dalszą częścią – a tutaj dodatkowo stolica, czyli nazwa tekstowa i oznaczenie miasta na mapie. Kafle posiadają numerację, jeśli jest identyczna na obu odkrytych kwadracikach, to mieliśmy szczęście lub dobrą pamięć.

Pomimo, że kontury kontynentu są przecież wszędzie identyczne i początkowo dziecku mogą się odrobinę mylić, dzięki temu łatwiej umiejscowić państwa na mapie, a jaśniejszy fragment naprowadza na właściwe połączenie. Generalnie wygląda to naprawdę znakomicie!

Z tej serii znaleźć możemy jeszcze „Filmowe cytaty”, „Historię”, „Słynne budowle”, „Światowe rekordy” i „Osobowości XX w.” Każda z nich odznacza się nastawieniem na kształcenie i prezentację ciekawostek, wszystkie wpadają w oko – świetna kreska rysownika.

Jeśli poszukujecie memory, w które będziecie musieli grać z dzieckiem, bo zazwyczaj rodzice uczestniczą w tych zabawach, to wybierzcie te produkty, są mądre i eleganckie. Polecamy!

PS. Pamiętajcie też o naszej nowej domenie, bo starsza tylko do końca miesiąca, czołem!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!