Recenzja klocków Wózek widłowy Mały Konstruktor Junior

Przedstawiamy wam najnowszy komplet z serii „Mały Konstruktor Junior”, będzie to „Wózek widłowy”, a tak naprawdę aż trzy modele, gdyż to produkt typu „3-w-1”. Warto sprawdzić, gdyż te drewniane klocki konstruktorskie dla najmłodszych zostały już zauważone i docenione na rynku, niedawno nagrodzono je „Zabawką roku 2018”, gratulujemy!

Zaczęliśmy od chwalenia, ale z tym konkretnie zestawem mieliśmy przygody, gdyż okazało się, że liczba komponentów nie zgadza się z listą – zabrakło dwóch długich prostych z sześcioma otworami o nazwie kodowej „D06”. Polski producent dba jednak o klienta – w każdej zabawce znaleźć możemy adnotację, że „w przypadku niezgodności zawartości opakowania ze spisem elementów, prosimy o kontakt pod adresem” – w końcu każdy ma prawo do pomyłki, wpisane są one w drogę rozwoju i samodoskonalenia. Warto zaznaczyć, że wydawca od razu działa – otrzymaliśmy pismo z przeprosinami i podziękowaniem za informację, dodatkowo kolorowankę dla córki, małe puzzle i drobne bibeloty promocyjne, oraz oczywiście potrzebne części – należą się słowa uznania, jak kulturalnie Alexander załatwia takie niedogodności, brawo!

Możemy tutaj złożyć trzy pojazdy. Wózek widłowy, który pokazano na opakowaniu, ciągnik oraz prawdopodobnie wyścigówkę, chociaż na upartego model odrobinę przypomina również maszynę z wysuniętą do przodu łopatą do odśnieżania lub pojazd do wyrównywania terenu – wedle waszej wyobraźni i kreatywności.

Wszystkie klocki są wielkie, gładkie i przyjemne w dotyku. Śruby i nakrętki są duże i łatwo można skręcać je w palcach, chociaż otrzymujemy oczywiście dwa klucze płaskie z końcówką śrubokręta płaskiego. Pudełko jest szczelnie wypełnione elementami, wśród których znajdziemy również masywne koła z miękkimi oponami i klocki w kształcie fotelika mające w praktyce wielorakie wykorzystanie. Każdy z modeli budujemy w 15 krokach, z czego ostatnie rysunki ukazują gotowy pojazd pokazany z różnych stron.

Montaż wózka widłowego rozpoczynamy od kabiny operatora, następnie konstruujemy podwozie i na zakończenie wysięgnik z widłami, który przypomina odrobinę ramię dźwigu. Pojazd jest widowiskowy i śliczny, wszystkie rysunki i polecenia są czytelne i logiczne.

Instruktaż ciągnika skupia się przede wszystkim na budowie podwozia, które jest bardzo wysoko podniesione i składa się z kilku poziomów, następnie płynnie przechodzimy do montażu kabiny kierowcy.

Cechą szczególną ostatniego pojazdu jest okrągła podstawa, specyficzna i oryginalna naszym zdaniem. Po jej złączeniu dokładamy konstrukcję szoferki, całość wieńczy mocno wyprzedzający pojazd, osadzony nisko przy ziemi – aerodynamiczny, szpiczasty dziób, który przeznaczony jest albo do przesuwania wszystkiego, co przed nami, albo do oświetlania drogi – gdyż dziecko czerwone główki śrub potraktować może jako rodzaj przednich lamp osadzonych na zderzaku samochodu sportowego, a czemu nie?

Elegancki komplet, który zachęci małych projektantów do kreatywnej zabawy. Przyjemnie się buduje, a zabawa jest bardzo wesoła i wciągająca. Mając takich kilka możemy tworzyć własne, gigantyczne konstrukcje i ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Wózek widłowy Mały Konstruktor Junior” – unboxing

Film: „Wózek widłowy Mały Konstruktor Junior” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Snowdale Design, Sphere Games, TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!