Recenzja gry planszowej Monster Truck Fight

Monster Truck Fight” to ciekawa propozycja dla młodszych dzieci interesujących się motoryzacją, wyczynami słynnych pojazdów na torze przeszkód, grami planszowymi na zasadzie wyścigu po torze z elementami zręcznościowymi. Pozycja dedykowana raczej dla dzieci w liczbie 2-4 oraz w wieku ok. 7 lat. Podczas pierwszego przygotowania gry dobrze jak asystują rodzice.

Po otwarciu opakowania od razu uwagę zwracają dwie plansze – podstawowa jest większa i chociaż całkiem urodziwa to standardowa forma zabawy z torem pól. Imponuje druga, przeznaczona do akrobacji manualnych – nowoczesne rozwiązania z wypychanymi w górę przestrzennymi przeszkodami i turlaniem walca!

W tej grze podoba nam się wygląd obu planszy, kolorowe pionki z samochodami, pomysł na rozwijanie naszego „Monster Trucka” w oparciu o żetony sprzętu specjalistycznego, który kojarzymy z garażami w wyścigowych grach komputerowych i zakupami u mechanika – były takie, tylko blacharskie w „Need for Speed” i wspominamy je z nostalgią. W praktyce, żeby było miło, musicie dobrze się przygotować do rozgrywki.

Dołączenie do gry kolejnej planszy z przeszkodami w 3D jest rewelacyjnym pomysłem. Otrzymujemy tutaj rampę do wyskoków, wjeżdżamy w bramę ognia, pokonujemy rów wypełniony wodą!

Wykonanie ma jednak swoje słabe strony – rodzić powinien pomóc w złożeniu szczególnie przeszkody z wodą na środku – dwa nacięcia na rampach po obu stronach zagłębienia to trochę za mało. Należy jeszcze mocno zgiąć lub delikatnie naciąć centralną linię rzeki, aby środek mocno skierował się ku dołowi – krawędzie są w porządku, ale błękitne boki trzeba przecież wygiąć w przeciwne do pochylni strony. Podobne wsparcie rodzica przyda się przy zaczepach bocznych słupków bramy z ogniem – zgięcie poziome jest znakomicie wyprofilowane, ale boczne zabezpieczenia do stawiania przeszkody w pionie musimy wyrobić poprzez poruszanie kartonem. Formy te w trakcie użytkowania „wyrobią się” i nie powinniście mieć z nimi ponownie problemów, ale przy pierwszych próbach zachęcamy rodzica do projektowania.

Podczas rozgrywki pokonujemy przeszkody z planszy kompletując wyposażenie pojazdu jak łańcuchy na koła, narzędzia, wzmocnione opony, super paliwo, wyciągarkę. Przy każdej z barykad na drodze widnieją symbole wskazujące na przydatne żetony, które zdobywamy w trakcie jazdy po torze. Korzystamy również z tabliczek „los”, które budują nastrój przygody, gdyż pojawiają się wydarzenia występujące w przypadkowej kolejności. Kiedy pojazdy staną na tym samym polu podczas jazdy do przodu, to najechany pionek jest wypychany z toru i wraca na start – jednak bez obaw, ponieważ uzbierane już żetony pozostają, a przeszkód kolejny raz nie pokonujemy.

Najbardziej emocjonująca jest aktywność związana z rzutami walcem, wtedy rozpoczyna się celowanie i jest do bardzo ciekawe – trochę jak katapultowanie karalucha na księżyc w „La Cucaracula”. Warto przed konkurowaniem na planszy potrenować rzucanie, ponieważ trafienie to również wyzwanie – młodsze dziecko może próbować kilka razy, z dodatkową szansą będzie weselej. Nas zastanawia, czy drewniany, płaski pionek przypominający kapsle do pstrykania jak w „Flick’em Up Dzikiej Strzelance” nie byłby lepszym rozwiązaniem? Z drugiej strony – trening czyni mistrza, dziecko uczy się cierpliwości, dokładnego wykonywania poleceń, a sam walec przypomina monstrualne koła zawieszone na osi pojazdu. Córka zamiast rzucania preferuje pchnięcie bryły z otwartej dłoni i przyznać należy, że ta metoda bardzo się sprawdza.

Monster Truck Fight” to gra dla miłośników tych gigantycznych potworów. Kiedy już nabierzecie praktyki w poruszaniu walca zabawa okazać się może wyjątkowo angażująca, w szczególności dla kochających rywalizację chłopców, chociaż udana jazda po wybojach zachwyca każdego bez wyjątku. Córka uważa, że utrudnienia na trasie „są czadowe”, ale ona z nami wygrywa…

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Monster Truck Fight” – unboxing

Film: „Monster Truck Fight” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!