Recenzja gry Kamelot Jr

Nie ukrywam, że nasza rodzina bardzo lubi łamigłówki, ponieważ świetnie bawią się przy nich zarówno dzieci, jak i dorośli, a naprawdę namacalnie czujemy, że umysły intensywnie pracują kiedy poszukujemy rozwiązania danego zadania. W tych produktach urzeka nas także jakość – w szczególności drewnianych komponentów, ale nie tylko tego tworzywa. Dzisiaj zapraszamy was do legendarnego Camelotu – zobaczcie, jak wspaniale można dostosować legendarny zamek Króla Artura oraz postaci rycerza i księżniczki do zagadek logicznych.

„Kamelot Jr” to gra dla dziecka w wieku od 4 lat, która zawiera 48 zadań. W opakowaniu znajdziemy dwie wysokie i dwie niskie wieże, postaci naszych bohaterów, dwie sztuki niskich schodów i pojedyncze wysokie, bramę, panel-podstawkę do układania klocków, wreszcie książeczkę z zadaniami.

Całość wykonana jest z dobrej jakości drewna, wygląda estetycznie, przykuwa uwagę dzieci, a podoba się także rodzicom. Klocki są masywne, raczej odporne na zniszczenia młodego użytkownika. Dziecko rozwiązuje zadania z 4 poziomów trudności.

Przed przystąpieniem do układania naszych klocków musimy spojrzeć na przedostatnią stronę instrukcji, gdzie pokazano zasady łączenia elementów. Kolorowe nadruki na klockach powinny być zwrócone w stronę gracza, a konstrukcja musi być stabilna. Możemy je układać poziomo i pionowo, jeśli wiszą w powietrzu, to ze wspornikiem na środku lub dwoma po bokach. Schody ustawiamy masywniejszą częścią na podporze. Postaci nie skaczą, przemieszczają się po schodach lub płaskich powierzchniach. Dołeczki do montażu kolejnych elementów nie są uznawane za przeszkodę. Warto zaznaczyć, że na obrazkach będzie pojawiał się nietoperz – oznacza on miejsce, na którym nie możemy ustawić komponentu, musi ono pozostać puste.

Każde zadanie ukazuje początkowe rozłożenie elementów oraz klocki, które będą używane do wybudowania przejścia dla postaci. Musimy połączyć rozdzieloną przepaściami parę ze sobą. Po drugiej stronie przygotowania do zadania znajduje się odpowiedź – gotowe ułożenie klocków oraz strzałka ukazująca ruch postaci.

Jest to zabawka, do której dziecka się nie przekonuje, ono samo biegnie, otwiera i bawi się z naszym udziałem lub samodzielnie – czasami podglądając wyniki. Wygląd jest tak sympatyczny, że momentami to my prosimy się naszych pociech, żeby móc się z nimi wspólnie pobawić.

Logiczne reguły gry, mądry pomysł na rozwój racjonalnego rozumowania u dziecka, które samo kombinuje, jak rozwiązać zagadkę przekładając klocki i ustawiając je jedne na drugich. Razem doskonalimy nasze techniki budowania i świetnie się bawimy. Jest nowocześnie oraz kreatywnie, jest super!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Kamelot Jr – unboxing

Film: Kamelot Jr – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!