Recenzja gry logicznej Logic Cards – wersja żółta

Kolejne karty logiczne od Brain Games, dla dzieci w wieku szkoły średniej, ale też dla dorosłych, czemu nie? My rodzice, również czuliśmy wyzwanie i satysfakcję po rozwiązaniu każdego zadanka. Przyjemna, rozwijająca umysł zabawa, przeczytajcie.

„Logic Cards” wersja w żółtym opakowaniu, dedykowana dla wieku od 12 lat, standardowo, jak to łamigłówki dla pojedynczego gracza, ale przecież karty można rozdać większej grupie, więc każdy ma co robić. Talia 53 kart z poziomem trudności określonym w żarówkach 1-5.

W tym przypadku nie chodzi o fajerwerki graficzne, jeśli szukacie ślicznej oprawy wizualnej to tutaj jej nie znajdziecie – jest prosto, wyraźnie, logicznie! Wzornictwo na kartach przedstawia układy rozmaitych figur, strzałek i linii, a przy nich cyfry i liczby – wewnątrz danego kształtu, po zewnętrznej boków, na końcu kreski, pod spodem lub na górze. Są jeszcze zegary oraz zapałki – te ostatnie zaledwie dwa razy (jeśli preferujecie manipulacje na patyczkach, to wydawca ma osobny produkt, tam jest tego multum). W kilku przypadkach schemat uzupełniamy symbolami – ułożenie figur geometrycznych.

Większość zagadek nie potrzebuje wyjaśnienia, widzimy znak zapytania i siłą rzeczy rozumiemy, że to będzie numer, ponieważ dookoła widzimy cyfry i liczby. Pytajnik oznacza odnalezienie brakującego elementu. Przekreślony znak zapytania to wyszukanie elementu, który nie pasuje do wzoru. Strzałeczka po łuku mówi nam o przesunięciu, a krzyżyk o usunięciu zapałki z obrazka. Cyfra umieszczona wewnątrz figury geometrycznej określa docelową jej ilość, która powinna pojawić się po naszej manipulacji. Dwa „ptaszki”, czyli charakterystyczne symbole „v” wyznaczają tutaj prawidłowość równania i identyczne wielkości po obu jego stronach.

Karty są numerowane, wyższy poziom skomplikowania to większa liczba żarówek oraz inny kolor ramki.

Zadania nie należą do łatwych, już pierwsza z kart zmusza nas do myślenia. Porównujemy wielkości liczb i cyfr w zbiorach, badamy ich umiejscowienie – szukamy zależności, która wyznacza ułożenie na wybranej pozycji. Dodajemy lub odejmujemy składowe, jeśli wartości są niewielkie to próbujemy mnożyć, jeśli wysokie – przeciwnie, bierzemy się za dzielenie. Po chwili dochodzimy do sedna problemu i sekret staje się jasny, nawet banalny. Tak jest za każdym razem i po rozwiązaniu każdego szyfru czujemy zadowolenie, rośnie też nasze poczucie wartości. Dla wszystkich łamaczy kodów będzie to prawdziwa Enigma!

Zabawa dla ambitnych, którzy poszukują intelektualnej rozrywki na wysokim poziomie.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy BRAIN GAMES

Film: Logic Cards – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!