Recenzja gry edukacyjnej Puzzle – Części ciała

Kontynuujemy serię „Nauka i zabawa”, czyli gry rozwojowe dla najmłodszych dzieci od wydawnictwa „Alexander”. Pomoce dydaktyczne na zasadzie łączenia układanki, ale bardzo interesująco przedstawione i przemyślane koncepcje. Tym razem przedmiotem naszych dociekań jest ciało człowieka, o samym sobie trzeba wiedzieć chociaż tyle, żeby zamiast włożyć palca do nosa, nie wydłubać sobie oka! Smacznego i zaczynamy!!

Puzzle – części ciała” to gra edukacyjna, układanka dla dziecka w wieku od 4 lat. W opakowaniu znajdziemy 21 puzzli – trzy z nich stanowią bazę, czyli pokazano chłopca ubranego w kąpielówki, reszta to drobniejsze fragmenty ze zbliżeniem i nazwą części ciała, które dodajemy po lewej i prawej stronie.

Dziecko uczy się rozpoznawać czoło, nos, oko, policzek, ucho, usta, szyję, pierś, bark, brzuch, rękę, dłoń, kolano, udo, łydkę, goleń, stopę, kostkę. Wszystkie widzimy na zbliżeniach, raczej wyraźnie i wydaje się dokładnie narysowane oraz podpisane.

Całość kojarzy się z atlasem anatomicznym, medyczną pomocą dla przyszłych lekarzy, ale oczywiście tutaj w wersji dla najmłodszych, bo to same podstawy. Z miłą chęcią byśmy wzbogacili to nazewnictwo o kolejne wyrażenia – może nie łacinę, ale język angielski już tak!

W trakcie zabawy przypomniała nam się gra „Operacja”, tam również występowała postać osoby, pacjenta leżącego na stole operacyjnym – dźwięki były świetne, chociaż niektóre mamy obawiały się pincety podłączonej do przewodów baterii. Ta układanka będzie też dobrym wstępem do produktu od „Clementoni”, czyli nakładanych na siebie układach w „Ciało ludzkie”.

Młodzi rodzice często widzą, jak małe dziecko, kiedy się nad nim nachylisz usiłuje dotknąć paluszkiem twojego oka, w późniejszym okresie maluchy bacznie się sobie przyglądają i zaczynają identyfikować różnice pomiędzy płcią. Może się też zdarzyć i tak, że usłyszycie: „Tato, to ty nie wiesz, że chłopcy mają krótkie włosy, a dziewczynki długie?”, chociaż z tym różnie bywa, a obecnie podobno modnie jest zapuszczać, ale brody…

Całkiem ładna pomoc edukacyjna! Jest to dydaktyka raczej bardzo wczesnoszkolna, ale na pewnym etapie życia z pewnością przydatna, a zatem w praktycznym użyciu. Spoko zabawka!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: „Puzzle – Części ciała” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, Woodgame, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!