Recenzja gry W kółko

Do gier celebrytów zawsze podchodzimy z dystansem, chociaż wiemy, że i tak sprzedadzą się nawet pisanki, ze względu na przebojowość VIP-a. Podobnie ostrożni jesteśmy, kiedy w instrukcji więcej od samych reguł gry pisze się o pozytywnym oddziaływaniu produktu na dziecko, bo każda mama złapie się na haczyk małego geniusza, a czy wyrośnie; poczekamy-zobaczymy, obiecanki-cacanki… Dzisiaj gra od „Superniani”, o której słyszałem, nie oglądałem, natomiast super, że zwraca uwagę na wychowanie dzieci innymi metodami niż tylko grożenie i klapsy.

W kółko” to gra niby dla dzieci w wieku od 2 lat, pamiętajmy jednak, że wtedy tylko z asystą rodzica! Dopiero adnotacja wskazuje na właściwy wiek rozpoczęcia, jako 6-7 lat dla uczestnictwa samych tylko dzieci – jest zatem typowo. Spotykamy się w gronie 2-3 uczestników.

Dla matki-Polki ze wstępu dowiadujemy się, że ćwiczymy kompetencje przyszłości, czyli „otwarty umysł”, „gotowość do rozwiązywania problemów”, „analizowanie, wnioskowanie i ocenę”, „współpracę i pracę zespołową”, „uczenie uczenia się”, „myślenie krytyczne i kreatywne”, „komunikację i jej doskonalenie”, a gra jest „lewopółkulowa” – jeśli nie zanudzimy dziecka, rozwiniemy je wszechstronnie! Trochę śmieję się z takich kwiecistych rozważań, natomiast są one przydatne dla nauczyciela i pedagoga, ponieważ ich praca jest z każdej strony dokumentowana i trzeba ładnie nazywać i dużo chwalić się osiągnięciami!

Nas cieszy za to, że otrzymujemy kilka trybów gry, bo jest w czym wybierać! Ponadto zadowoleni jesteśmy z oryginalnych komponentów, ponieważ mało bawiliśmy się jeszcze z kółkami! Autorka bazuje na sprawdzonych, solidnych i klasycznych modelach rozgrywki, jak „dobieranki” – w pary z użyciem kości, puzzle – odwzorowywanie układów, domino, memory.

W kółko” polega na wybieraniu z puli gry krążków dużych, dopasowanych do ścianek kości, następnie małych i tworzeniu z nich par. W wariancie wyszukujemy koła na przemian, kryterium również jest wielkość.

Domino kolorowe” to tworzenie wężyka, tylko zamiast kamieni bawimy się z kółkami, w kolejnej wersji jest to układanie na zmianę, czyli duży-mały komponent.

Zabawa „W kółko” to odwzorowywanie puzzli rodzica lub układów z instrukcji, każdy pracuje na własnym zestawie do budowania.

Do pary „W kółko” to gra „pamięć” z zakrytymi połówkami koła, jak w klasycznej rozgrywce zatrzymujemy identyczne kafle zapamiętując miejsce położenia płytek w układzie.

Największą zaletą „W kółko” jest publiczny wizerunek projektantki, autorytetu! Rewelacyjnie, że osoby znane i szanowane przez rodziców, kojarzone z telewizji, popularyzujące racjonalne metody wychowawcze, tworzą gry planszowe! Nawet jeśli produkt nie jest specjalnie odkrywczy, to innowacją są kształty, a „Superniania” przyciągnie niezdecydowanych, niezaangażowanych na co dzień, którzy pójdą za dobrym przykładem i zachęcą do wspólnej zabawy swoje pociechy. W takich grach najważniejsze jest towarzystwo i dobry wzór do naśladowania!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER

Film: „W kółko” – unboxing

Film: „W kółko” – przebieg gier

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cape Morris, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Elwin Klappe, Epideixis, Euler’s Game, Feuerland Spiele, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, Funnyfox, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muduko, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, SMYK, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, SunCoreGames, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!