Ranking gier dla pary

Dzisiaj opowiemy wam o naszych ulubionych grach planszowych dla pary. Nierzadko najłatwiej jest nam przecież usiąść przy stole we dwoje, dzisiejszy ranking najlepszych tytułów dla dwóch graczy powinien być zatem bardzo przydatny. Pozycje należą do różnych kategorii tematycznych, zaawansowania, czy też czasu gry, łączy je udana rozgrywka w duecie.

Zaginione miasta” – szybka gra karciana, w której schodzimy z kart numerycznych inwestując w ekspedycje. Musimy się zdecydować, który kolor kart zbieramy, do kiedy czekamy z wyłożeniem, pamiętając o limicie na ręce, kiedy odrzucić kartę, żeby nie skorzystał z niej przeciwnik. Sporo dylematów i fantastyczna zabawa.

Abalone” – przemieszczamy kulki, w taki sposób, aby wypchnąć przeciwnika do rowu. Gra posiada wersję podróżną, z której my najczęściej korzystamy, również ze względu na oszczędność miejsca w pokoju – małe rozmiary produktu temu sprzyjają.

Rój” – najnowszy zakup do naszej kolekcji! Gra pięknie wydana, stosunkowo szybka, nieograniczona planszą. Pasuje nam tematyka walki owadów w ulu. Gorąco polecamy ten tytuł wraz z dodatkami, ponieważ jest więcej opcji przemieszczania kamieni-insektów.

Zimna wojna” – najlepsza gra wojenna i historyczna na świecie! Jedyny jej mankament to długość rozgrywki, ponieważ jeśli się nie sprężycie to zejdzie wam i 3 godziny, zatem raczej na weekend. Ogrom kombinowania na planszy i w kartach, losowość kości jakoś nam tutaj nie wadzi.

Mr. Jack” – prawdziwa gra cieni, pojedynek z mordercą ukrytym w tłumie. Pasjonują nas przemyślane akcje postaci, podoba się również atmosfera zabawy w chowanego i poszukiwanie. Naszym zdaniem więcej tu myślenia niż w innych grach o Kubie Rozpruwaczu.

Pojedynek 7 cudów świata” – słynna, bardzo popularna gra, która doczekała się udanej konwersji na dwie osoby. Rewelacyjny jest model przeciągania liny pomiędzy stronami, ale również wyścigu po najlepsze cuda. Stosunkowo szybka gra, o odmiennej mechanice niż bazowa produkcja.

Star Wars Rebelia” – nie mogliśmy jej pominąć, ponieważ miłośnicy „Gwiezdnych Wojen” by nas zniszczyli. Gra w klimacie filmowym, długa, kosztowna, ale i epicka, ponieważ każda rozgrywka jest wielką sprawą!

Onitama” – unikatowy motyw z oddawaniem zużytej karty do możliwości przeciwnika, w tym ograniczeniem ruchów do zaledwie pięciu typów przemieszczenia się w partii, co tylko wzmaga planowanie i analizę.

War chest” – świetne rozwiązania na żetonach, jakość jak ze „Splendor”, gra silnie angażująca szare komórki, bardzo strategiczna. Podoba nam się, że można rozgrywać różne bitwy, w tym historyczne. Kojarzy się z szachami, ale też odrobinę z hazardem pokera. Czekamy na wersję w języku polskim.

Rubik’s Race” – dla młodszych graczy lepsze niż sławna kostka, ponieważ mamy konkurenta i wzajemnie się napędzamy w pośpiechu układania. Proste roszady na ściance w mozaice kamyczków, ale wiele radości i bardzo dobre wykonanie.

Classique Kalaha” – super jakość, ponieważ otrzymujemy szklane kamienie i grubą dechę, jak do krojenia mięsa, sama gra również bardzo oryginalna i z niskim progiem wejścia. Okazjonalnie lubimy do niej wracać i mieszać w dołkach.

303 Bitwa o Brytanię” – może, gdyby na rynku było więcej gier lotniczych, byśmy jej tak nie promowali, ale brakuje takich produkcji, a w tej czuje się powagę sytuacji i rywalizację dowódców przesuwających swe jednostki na mapie sztabowej.

Tajniacy Duet” – słabsza pozycja od bazowej, w której pojedynkujemy się na kody słowno-numeryczne pomiędzy grupami, ale kooperacja i tak się tutaj sprawdziła, a kampania jest bardzo zajmująca. Naszym zdaniem lepiej rozegrać kilka partii z rzędu, wtedy mocno wciąga, bo zaczynacie się lepiej rozumieć i uzależniać od emocji.

Patchwork” – u nas wypiera ją obecnie „Carpe Diem”, ale jest to ciągle bardzo dobra gra dla rodzin z młodszymi dziećmi, gdzie szyjemy swoją kołderkę, przy okazji inkasując guziki wydawane na co ciekawsze kształty.

Santorini” – wielu znajomych ją zakupiło, u nas pozostał „Torres”, natomiast ten tytuł jest nie tylko piękny i z klimatem wyspy, ale również mądry i gwarantujący wiele opcji rozgrywania, które modyfikują karty. Każdy pojedynek może być odkryciem, nawet z tym samym przeciwnikiem, co zawsze.

Carcassonne” – przyjemnie grać z dzieckiem, ale również tylko ze współmałżonkiem, dla osób oczekujących złożonych decyzji i ich mnogości raczej odpada, ale kiedy umysł drzemie i czujesz się zmęczony, nie znajdziesz nic lepszego na partię wieczorową porą. Przy mniejszym składzie zawsze cieszy, że płytek wystarcza na dłużej.

Zamki Burgundii” – przyznam, że wolimy je nawet we dwoje niż w większym gronie, ponieważ zawsze jest szerszy wybór komponentów i więcej planowania – po prostu wszystkiego wtedy wystarcza i nie jesteśmy ograniczeni brakami, możemy bardziej kombinować nad strategią inwestowania w kafle i rozstawiania ich w posiadłości.

Zamek smoków” – tutaj każdy dłubie we własnym zamku i właśnie dlatego wspaniale gra się w okrojonym składzie. Kiedy jest nas mniej możemy też uważniej śledzić ruchy przeciwnika i robić sobie drobne złośliwości z poborem kamieni, podobnie zresztą jest w „Azul”.

Nie zapominajcie o szachach, które i tak dziecko obowiązkowo trenuje w szkole podstawowej, ale pamiętajcie również, że będąc na wakacjach w krajach kultury arabskiej warto skorzystać z zaproszenia do pubu na partyjkę „Backgammon” na zdobionej planszy, z kolei Daleki Wschód to pojedynki w „Go” .

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Bard, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., dlp games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Edgard, Edipresse Książki, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Headu, Heim, Hurrican Games, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, Mandoo Games, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Promathematica, Ravensburger, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., Sharp Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Vedra Games, Vertima Trade, What The Frog, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!