Recenzja gry Feelinks

Dzisiaj przedstawimy wam tytuł z podpisem, że to „gra na emocjach”, zatem rozpoczniemy od przypomnienia, jakie pozycje odnoszące się do identyfikacji uczuć i twórczej ekspresji poznaliśmy dotychczas. U nas możecie obejrzeć i przeczytać o „Emojito”, „Dixit” i „Dixit Odyseja”, „Pytaki”, „Ego” i „Ego Family”, „Emocje Świat malucha”, „Góra uczuć”, „Łamacz lodów”, „Poznaję emocje Karty z Obrazkami Zu&Berry”, „Memory Emotions”, „Miny jak cytryny”, „E-motionz”, „Mimiq”, „Grimassimix”, „Social Train”, „Imago”, „Dany”. Najczęściej z uczuciem związana jest ilustracja, czasem zabawa polega na grze aktorskiej, pracy mimiką twarzy. Dzisiaj listę uzupełniamy o produkt, który wskazuje nam relację pomiędzy emocjami, a wydarzeniami je aktywującymi.

Feelinks”, spotkacie się także z nazwą „Feelings”, to propozycja dla 3-8 uczestników w wieku od 8 lat (technicznie wystarcza już 6 lat), cas rozgrywki zajmuje ok. 30 minut. W trakcie zabawy odgadujemy, jakie uczucia wywołuje u drugiej osoby określona scenka, punkty otrzymujemy kiedy my damy się poznać i kiedy trafnie określimy emocje partnera.

Na pozycję zwracamy uwagę z dwóch powodów – ogrom wydarzeń, w których uczestniczymy, związanych ze szkołą, rodziną, przyjaciółmi, a także z racji na świetną wizualizację – oryginalne obrazy. Taka gra przyda się pedagogowi i nauczycielowi, psychologowi i terapeucie, szkoleniowcy i trenerowi, rodzicowi i dziecku, żeby łatwiej móc rozwiązywać wszelkie konflikty, integrować grupę. Nada się również na party, jako gra imprezowa, aby było miło podczas spotkania towarzyskiego.

Po otwarciu opakowania czuje się, że wolnej przestrzeni jest nieco za wiele, do czego wybrani wydawcy niestety zaczynają nas przyzwyczajać. Wspomniane już ilustracje przypominają odrobinę kadry z animacji dla dorosłych, nie jest to bajkowe ujęcie, nie ma tutaj dziecinady czy infantylności, zatem nie pojawią się urocze zwierzaczki z kreskówek – przyznam, że taka odmiana bardzo nam odpowiada! Słabą stroną produktu jest niemądre zagospodarowanie kart – można było nanieść informację na obie strony i podwoić liczbę emocji oraz scen z życia klasy czy też domu wziętych. Zabrakło nam również broszury edukacyjnej, która zawierałaby opis prezentowanych tutaj emocji, taka przydatna rzecz do uzupełnienia.

Pamiętajmy, że nie ma złych uczuć i warto je okazywać, ponieważ nagromadzone wewnątrz, ostatecznie i tak wybuchną; dadzą upust, niczym woda z hydrantu czy też przysłowiowy „wulkan emocji”. Na kartach pokazano: rezygnację, nieufność, rozczarowanie, zażenowanie, współczucie, zaskoczenie, radość, podekscytowanie, satysfakcję, zdumienie, zaciekawienie, wdzięczność, pewność siebie, dumę, rozbawienie, pogardę, szok, irytację, niepokój, strach, wstyd, smutek, odrazę, złość. Rozmawianie o emocjach zbliża ludzi. Czujemy, że lepiej się poznajemy, pojawiają się głębsze więzi, rodzi zaufanie. Zaczynamy zastanawiać się nad własną wrażliwością, bądź jej brakiem, chociaż i tak testowani jesteśmy jedynie w realu – zdajemy sobie sprawę, że to rodzaj symulacji, eksperymentu, zatem rozrywka i fikcja, do której mamy dystans. Uczymy się różnic pomiędzy nami, to samo zdarzenie wywołuje rozmaite emocje wśród uczestników.

Najlepiej gra się w grupie 4-5 osób, bawiąc się w minimalnym składzie co dwie rundy zmieniamy partnera – startując od sąsiada z lewej strony. Przygotowanie jest szybkie i proste, dzielimy duże karty emocji na 3 rodzaje i rozkładamy wokół planszy, otrzymujemy karty numeryczne do wskazania emocji gracza, w tym do kopiowania własnej.

Przebieg gry również przebiega sprawnie, zabawa angażuje i cieszy. Zmieniający się mistrz gry czyta wybraną sytuację z karty, następnie zagrywamy zasłonięte osobiste karty emocji. Tasujemy karty drużyn, które otrzymują uczestnicy, aby wybrać partnera od zgadywanej emocji (pomijane w zabawie w składzie minimalnym). Kolejnym krokiem jest zagranie zakrytej karty z uczuciem przypisanym do partnera (sąsiada). Po ujawnieniu kart otrzymujemy noty za poprawne wskazanie własnej i karty partnera. Możemy rozgrywać „Feelinks” z plansza punktacji bądź bez notowań wyników, na co pozwala dwustronna plansza. Mistrz gry może wymienić pojedynczą emocję na nową z tej samej grupy kart.

Feelinks Gra na emocjach” to coś więcej niż tylko gra planszowa, służyć może jako znakomite narzędzie poznania i punkt wyjścia do konwersacji, otwarcia się na drugiego człowieka i jego wsparcia. Największą zaletą tej gry jest mnogość wymyślonych sytuacji, które pozwalają nam wyobrazić sobie, jak my i partner odnajdujemy się w wykreowanej tutaj alternatywnej rzeczywistości. Takie tytuły uczą graczy tolerancji wobec innych ludzi, ponieważ każdy z nas to indywidualność, co czyni nas wyjątkowymi. Produkt był nagradzany, jako użyteczny w walce z dyskryminacją, sprzyja debacie i podejmowaniu wyzwań w związku z naszymi uprzedzeniami. Polecamy!

Film: „Feelinks” – unboxing

Film: „Feelinks” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

2 Pionki, 3 Headed Dog, 9 Planet, Alderac Entertainment Group, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Baloise, Bard, Black Monk Games, Big Potato Games, Blackfire, BLAM!, Blue Orange, Board Game Tables, Brain Games, Buzzy Games, Cartamundi, Clementoni, Corvus Belli, CUBE Factory of Ideas, Cuboro, Czacha Games, Czech Games Edition, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., Dan Verssen Games, dlp games, Dazbog Games, DOBRETO Wydawnictwo, Drawlab Entertainment, Drei Hasen in der Abendsonne, Druid City Games, Duck’s Games, Eagle-Gryphon Games, Edgard, Edipresse Książki, Edition Spielwiese, Edu Kids, EFKO karton, Egmont, Ei System, Epideixis, Euler’s Game, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, Free League, GameRock Studio, Garphill Games, GDM Games, GeGe Co Ltd, Genius Games, Glosel – taniaksiazka.pl, GRAiMY, Granna, Greater Than Games, GRRRE Games, Haas Games, Haba, Hans im Glück, Happy Art Games, Haraka Paka, Headu, Heim, Huch!, Hurrican Games, ICE Makes, ICOM Poland, IFF Studios, Inside Up Games, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacob’s Brick Games, Jacobsony, Jawa, Jordan Draper, Kangur Sp. z o.o., Knight Works, Knizia, Kosmos, Let’s Play, Lifestyle Boaardgames, LUBEE Edition, LUDERIS, Lupo Art Games, Mandoo Games, Mariucci J. Designs, MDR Dystrybucja, Megableu, Mizo Games, Moaideas Game Design, Mogel Verlag, Moses Verlag, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowe Centrum Kultury, Nürnberger Spielkarten Verlag, Octigo Sp. z o.o., Odd Bird Games, OGRY Games, Oka Luda, Ostia Spiele, OUTDOOR Media, Ôz Editions, PD-Verlag, Peacock Tabletops, Pegasus Spiele, Phalanx Games, Phantasio Games, Piatnik, Play With Us Design, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Portal Dragon, Portal Games, Pretexte, Promathematica, PSC Games, Rafael, Ravensburger, Rebel, Roxley Games, RUSSELL KONDRACKI s.j., Schmidt Spiele, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sharp Games, Skybound Games, Smart Games, Snowdale Design, Sphere Games, Stonemaier Games, Super Meeple, Synapses Games, SzachMat, TACTIC Games, Teatr Wielki – Opera Narodowa, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Tutuconcept Sp. z o.o., Unique Board Games, Vedra Games, Vertima Trade, Vigour Games, W. Cejrowski Sp. z o.o., Wattsalpoag Games, What The Frog, W. Nostheide, Woodgame, Wydawnictwo Neurony, Wydawnictwo Szaron, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o, Zoch Verlag

Dołącz i Ty!